Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Credit Agricole też wdraża terminal aplikacyjny


Kolejny bank wdraża terminal aplikacyjny – Credit Agricole. Testy podobnego rozwiązania, co ciekawe, trwają już także w ING. 

To już kolejne wdrożenie terminala polskiego fintechu Softpos. Biuro prasowe Credit Agricole w Polsce poinformowało, że z marketu Google Play już można pobrać aplikację przygotowaną dla klientów właśnie przez polski fintech Softpos we współpracy… z operatorem terminali płatniczych – firmy Elavon. Aplikacja Elavon Softpos ma być już dostępna dla wszystkich klientów biznesowych Credit Agricole zainteresowanych taką usługą.

Co ciekawe, aplikacja Elavon Softpos zainstalowana na urządzeniu z systemem Androis 8.0 lub nowszym umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych za usługi. I to, oczywiście, bez konieczności używania dodatkowych urządzeń takich jak terminal płatniczy lub PIN pad. Do obsługi procesu wystarczy z kolei zaledwie jedno: posiadanie urządzenia mobilnego, na przykład smartfonu lub tabletu.

Zastosowanie rozwiązania Softpos zdecydowanie zmniejsza koszty bieżącego funkcjonowania biznesu. Miesięczna opłata za korzystanie z aplikacji jest nawet dziesięciokrotnie niższa od opłat za dzierżawę tradycyjnych terminali. W zależności od rodzaju oferty wynosi tylko 4 lub 5 zł. Dodatkowo klienci mogą korzystać z naszego Konta Biznes, w którym bardzo prosto można otworzyć linię kredytową. Mam nadzieję, że dzięki takiemu wsparciu nasi klienci będą mogli odnosić jeszcze większe sukcesy w swoich biznesowych przedsięwzięciach.

– Damian Ragan, wiceprezes Credit Agricole.

Czytaj też: Fintech Robinhood ukarany

Credit Agricole terminal aplikacyjny

Credit Agricole też wdraża terminal aplikacyjny

Mobilność rozwiązań, w tym także rozwiązań płatniczych, jest kluczowym trendem obserwowanym nie tylko w branżach takich jak usługi kurierskie, dostawy jedzenia, trening personalny, medycyna, warsztaty samochodowe, ale w szerszym segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Wierzymy, że współpraca Elavon z Credit Agricole zapoczątkuje nową jakość rozwiązań przeznaczonych dla przedsiębiorstw, które historycznie rzadziej akceptowały płatności bezgotówkowe i przyczyni się do wzrostu ich biznesów.

– Aleksander Leicht, dyrektor Kanału bankowego na Europę w firmie Elavon.

Co ciekawe, Credit Agricole jest drugim już bankiem w Polsce, który wdraża terminal aplikacyjny. Kilka dni temu testy takiego rozwiązania, przygotowane także podczas współpracy z Softposem, uruchomił ING. W tym przypadku transakcje rozlicza firma IT Card. Z kolei terminale aplikacyjne to już innowacja, która coraz częściej pojawia się w ofertach operatorów. Z polskich firm proponuje już taką nowość na przykład Fiserv.

Czytaj też: Pay by link od Blue Media dostępne na kolejnych rynkach: Czechy i Słowacja z nową odsłoną płatności


View Comments
There are currently no comments.