Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Fintech Robinhood ukarany


Fintech Robinhood uzgodnił pewną ugodę z regulatorem finansowymi stanu Vermont w związku z  serią przestojów w aplikacji, która miała miejsce w 2020 roku. Ta opiewa na 640 tys. dolarów. Wszystko w efekcie awarii, które zanotowano podczas zmienności na giełdzie na początku pandemii.

Czytaj też: Fintechy idą na podbój świata! Wielka trójka Afryki

Fintech w ostatnich latach ma do czynienia przede wszystkim z potknięciami. Po słabym starcie na giełdzie w zeszłym roku, kalifornijski jednorożec mierzy się co chwilę z grzywną. Co ciekawe, rodzi mu się konkurencja, ponieważ niedawno Revolut wprowadził w USA handel akcjami bez prowizji!

To nie jest jednak pierwszy raz, gdy amerykański fintech zmuszony jest zapłacić grzywnę. W zeszłym roku FINRA nałożyła na Robinhood karę pieniężną w wysokości 57 milionów USD. Co więcej – ta sama organizacja nakazała spółce wypłacić także ponad 12,6 mln dolarów odszkodowania. Powodem okazały się równocześnie przerwy w dostawie usług, jak i kwestie związane z handlem akcjami.

Czytaj też: Największy rosyjski bank wycofuje się z Europy

Fintech Robinhood

Fintech Robinhood ukarany

W międzyczasie, Robinhood znalazł się także na celowniku organów nadzoru z Massachusetts. Firma została ukarana grzywną  w wysokości 65 mln dolarów przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za wprowadzanie klientów w błąd, co do płatności za praktyki przepływu zamówień.

Czytaj też: Karta biometryczna dostępna na Poczcie

W efekcie wydarzeń, co najmniej 40 klientów z Vermont złożyło skargę do Departamentu Regulacji Finansowych stanu Vermont po serii problemów technicznych napotkanych w marcu 2020. Powodem okazały się przede wszystkim brak możliwości wprowadzania, modyfikacji czy anulacji zleceń inwestycyjnych w aplikacji.

Co więcej, poszkodowani zarzucali firmie, że ta nie zapewniała wsparcia telefonicznego w zakresie obsługi klienta na żywo. W tej kwestii z kolei Robinhood ostatecznie poszedł na ugodę. W ramach osiągniętego porozumienia musi zapłacić blisko 640 tys. dolarów.

Podpisana przez strony umowa obejmuje na przykład wprowadzenie w pełni zautomatyzowanego procesu doboru inwestora. System będzie zatwierdzał powyższych jako uprawnionych do handlu opcjami wysokiego poziomu ryzyka oraz depozytami zabezpieczającymi.

Czytaj też: Fundacja Polska Bezgotówkowa refunduje koszty transakcji


View Comments
There are currently no comments.