wearables
Posted By Admin

Quontic Bank wypuszcza… pierścionek płatniczy


Rozwiązanie ma być pierwszego typu takim precedensem. Pierścionek płatniczy pojawi się na rynku amerykańskim, a posiadacze będą mogli łączyć go ze swoimi rachunkami i dokonywać zakupów płacąc bezgotówkowo tak, jak smartfonem czy smartwatchem.  

Czytaj też: PayPal wprowadza nową funkcję – Give at Checkout

Tymczasem, postęp  technologiczny sprawia, że z każdym miesiącem pojawiają się nowe interesujące technologie lub rozwiązania rodem z Sci-Fi. 

Co ciekawe, temat pierścionka płatności online nie jest niczym nowym, a lata temu już obiegła świat wiadomość o tym, że Visa wprowadziła specjalne pierścionki NFC. Rozwiązanie, co ciekawe, zachwala się równocześnie jako wygodne i bezpieczne. 

Czytaj też: Zuck Bucks – nowa waluta cyfrowa od firmy Meta

Pierścionek płatniczy

Quontic Bank wypuszcza… pierścionek płatniczy

Od strony technicznej jednak bardzo trudno uznać to za jakikolwiek przełom. Przecież wszystkie tekomponenty można umieścić w dowolnym przedmiocie z tworzywa sztucznego. 

Czytaj też: Limit wypłat gotówki będzie podniesiony – Visa i Mastercard składają wniosek

Pierścionka jednak nie trzeba ładować,  a co więcej  – w przypadku zgubienia można go wyłączyć przez aplikację.

Ma to być w efekcie pierwszy taki pierścień na rynku amerykańskim, który można połączyć z rachunkami bankowymi. Aktualnie bank oferuje swój nowy gadżet za darmo ale przez ograniczony czas. Gdy oferta się zakończy Quontic Ring ma kosztować około 29 USD.

Czytaj też: Bramka płatnicza PayTel już na rynku


View Comments
There are currently no comments.