Systemy płatności
Posted By Admin

Revolut przywraca polskie numery IBAN


Polskie numery IBAN kont Revolut wracają na rynek. Fintech postanowił, że umożliwi klientom zmianę dotychczasowego litewskiego numeru na lokalny, polski. Co ciekawe, najpewniej, są to dopiero testy nowej usługi, a sam Revolut współpracuje w międzyczasie z Aion Bankiem.

Czytaj też: Czy Apple zaoferuje samodzielne usługi finansowe?

Klienci, którzy mogą i chcą już przełączyć IBANy powinni przenieść się do aplikacji Revolut w zakładkę konta i wybrać skrót PLN. Później z kolei należy postępować już wyłącznie zgodnie z wyświetlaną instrukcją. Po akceptacji regulaminu pojawią się nowe  dane konta.

Czytaj też: Klarna udostępnia platformę otwartej bankowości – Klarna Kosma

numery IBAN Revolut

Revolut przywraca polskie numery IBAN

Warto też jednak przypomnieć, że fintech utracił polskie numery IBAN w marcu 2021. Wówczas wygasła przecież jego umowa z Danske Bankiem. W efekcie, klienci zmuszeni byli ponieść dodatkowe koszty przelewów z większości banków w Polsce, które traktował takie operacje jako transgraniczne. Najbardziej ucierpiały na tym z  kolei osoby otrzymujące na konta w Revolucie wynagrodzenia od polskich pracodawców.

W międzyczasie Revolut i Aion Bank rozpoczęły współpracę od rachunków oszczędnościowych. W listopadzie 2021 brytyjski bank z litewską licencją zaproponował polskim klientom oprocentowanie kont w euro. Pieniądze trafiły więc do belgijskiego oddziału Aion Banku, a depozyty objęto ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego.

Czytaj też: Revolut nawiązał współpracę ubezpieczeniową z Allianz Partners


View Comments
There are currently no comments.