Płatności online
Posted By Admin

Fintech Montonio chce wejść w polski e-commerce


Z Montonio korzysta już ponad 3 tysiące sklepów w krajach bałtyckich. Dalszy rozwój, co ciekawe, umożliwi pozyskane niedawno od inwestorów 11 mln euro.

Czytaj też: Nowa oferta ING – sprawdź, które sklepy przechowują dane z karty VISA

Z ziemi estońskiej do polskiej

Teraz z kolei estoński fintech postanawia wejść na polski rynek! Platforma płatności dla e-commerce, która powstała już kilka lat temu zdobyła w krótkim czasie 10% udziału w rynkach krajów bałtyckich. W efekcie, firma nawiązała współpracę z ponad 3 tysiącami sklepów internetowych. W międzyczasie planuje rozszerzyć swoją działalność na całą Europę. 

Czytaj też: Nowa karta kredytowa z Żubrem od Pekao

Montonio

Fintech Montonio chce wejść w polski e-commerce

Co ciekawe, Montonio reklamuje się także jako dostawca narzędzia do zarządzania procesem zakupowym.

Dotyczy to na przykład dostarczania sklepom internetowym infrastruktury płatności oraz obsługi finansowania zakupów przy użyciu modelu ratalnego czy płatności odroczonych. Fintech chwali się równocześnie pełną integracją systemu z aplikacją Revolut, ale także partnerstwem z operatorem BLIKa. Z kolei jeśli chodzi o przewagę konkurencyjną – tą ma być przyjazne we wdrożeniu API.

Czytaj też: Revolut nawiązał współpracę ubezpieczeniową z Allianz Partners

Tymczasem, pomocne w ekspansji będą, najpewniej, środki, jakie startup pozyskał od inwestorów – w zamkniętej ostatnio rundzie finansowania, udało mu się zdobyć 11 mln euro. Pieniądze pochodzą zarówno od dotychczasowych, jak i nowych inwestorów. Na przykład polskiego funduszu FF Venture Capital. Co ciekawe, całej rundzie przewodził fundusz Index Ventures, który wcześniej inwestował w Revolut i Adyen.

Warto też dodać, że Montonio to kolejny w ostatnim czasie fintech wywodzący się z państw bałtyckich, który chce spróbować własnych sił w Polsce. Niedawno działalność rozpoczął tutaj na przykład Paywerk.

Czytaj też: System płatności twarzą – Visa rozpoczyna współpracę z PopID


View Comments
There are currently no comments.