Kryptopłatności
Posted By Admin

Zuck Bucks – nowa waluta cyfrowa od firmy Meta


Meta postanowiła jeszcze raz spróbować się w związku z wprowadzaniem na rynek cyfrowej waluty. Tym razem nie będzie to kryptowaluta, ale tokeny cyfrowe – Zuck Bucks.

Już teraz trwają prace nad wprowadzeniem nowej cyfrowej waluty od firmy Meta. Po zamknięciu Stowarzyszenia Diem, na rynku mają pojawić się tokeny cyfrowe. Nazwa ma być z kolei hołdem dla założyciela Facebooka.

Tymczasem, nowy raport Financial Times wykazał oficjalnie, że Meta już pracuje nad nowym rodzajem waluty cyfrowej. Jej nazwa – Zuck Bucks – pochodzi od imienia założyciela firmy. Jednak tym razem do czynienia nie będziemy  mieć z kryptowalutą zarejestrowaną na blockchain, a z tokenami cyfrowymi. 

Czytaj też: Czy Apple zaoferuje samodzielne usługi finansowe?

Zuck Bucks - nowa waluta cyfrowa od firmy Meta

Zuck Bucks – nowa waluta cyfrowa od firmy Meta

Co ciekawe, mimo niepowodzeń ze Stowarzyszeniem Diem, które przekonało do swoich planów odpowiednich regulatorów – Meta ponownie stara się zdziałać coś w środowisku finansowym. Tym razem z kolei widać rezerwę w tych działaniach. Waluta będzie pełniła rolę zapłaty w grach. Mimo to równolegle kalifornijska grupa pracowałaby także nad rodzajem tokenów społecznościowych, za pomocą których… Meta mogłaby wypłacać należności finansowe twórcom na Instagramie.

Czytaj też: Klarna udostępnia platformę otwartej bankowości – Klarna Kosma

Oczywiście, że nie. Wprowadzenie waluty Zuck Bucks to niejako nowy początek i kolejna próba wypuszczenia na rynek finansowy własnych produktów. Rezygnacja z Blockchain jest wysoce nieprawdopodobna. Chociażby dlatego, że Meta zaczęła udostępniać i publikować NFT na Facebooku. Co więcej, po wprowadzeniu Zuck Bucks, Meta zamierza przetestować zezwalanie na członkostwo w grupach na Facebooku, w oparciu o własność NFT.

A już w marcu, zgodnie z zapowiedzią Zuckerberga, NFT ma pojawić się również na Instagramie. Dlatego z całą pewnością, o ile obecnie opracowywana waluta się sprawdzi, Meta będzie chciała wrócić do prac nad kryptowalutami. Jednak tym razem, będzie potrzebowała lepszych argumentów za tym, że może się sprawdzić i nie zadziała ze szkodą dla środowisk finansowych.


View Comments
There are currently no comments.