Aktualności
Posted By Admin

Transgraniczne płatności odroczone – Paywerk


Paywerk to fintech rozwijający platformę, która łączy kupujących z pożyczkodawcami oferującymi finansowanie zakupów konsumenckich. Transgraniczne płatności odroczone już niebawem na rynku!

Działający na rynku od kilku lat już estoński Inbank wprowadza właśnie płatności odroczone fintechu Paywerk. Początkowo rozwiązanie będzie dostępne tylko w kilku krajach, na przykład w Polsce, Niemczech czy Austrii. Instytucja z kolei przedstawia, że będzie to przede wszystkim narzędzie transgraniczne. 

Czytaj też: SoftPos PayTel zmieni telefon w terminal płatniczy

W efekcie, sklep oferujący takie rozwiązanie może pozyskiwać klientów na wielu rynkach Unii Europejskiej. W międzyczasie Paywerk anonsuje się sam jako firma technologiczna, współpracująca z różnymi pożyczkodawcami, w tym z bankami. 

Co ciekawe, pierwszym partnerem startupu w Polsce jest Inbank właśnie. Firma łączy pożyczkodawców z kupującymi  w sklepach internetowych. Jedna z opcji polega na odroczeniu płatności do 14 dni. Z kolei po wskazanym terminie automatycznie zostaną pobrane środki z karty Visa lub Mastercard. 

Czytaj też: To już oficjalny koniec karty Diners Club w Polsce

Paywerk

Transgraniczne płatności odroczone – Paywerk

W międzyczasie, możliwy jest także podział płatności na trzy nieoprocentowane raty. Pierwsza z nich pobierana jest w momencie zakupu. Kolejne dwie – należy zapłacić w ciągu dwóch miesięcy. Początkowo Paywerk chce skupić się na działalności w sektorze e-commerce. 

Czytaj też: PKO, ING i mBank z największą liczbą użytkowników BLIKa

Warto też wspomnieć, że centralną częścią platformy Paywerk ma być moduł decyzyjny. Instytucja finansująca zakup określa, jakim profilem klienta jest zainteresowany, a sam fintech dopytuje właściwe bazy i rejestry. Co ciekawe, sam finansujący nie uczestniczy bezpośrednio w procesie sprzedaży, a jedynie skupuje powstałą wierzytelność konsumencką.

Sama integracja sklepu odbywa się za pomocą wtyczki lub API. Istotne jest to, że sklep robi to tylko raz, a później możliwe jest przyjmowanie takich płatności z różnych rynków. Z kolei sam Paywerk pobiera od sprzedających opłaty transakcyjne za odroczone i podzielone płatności.

Czytaj też: MetaBank zmienia nazwę


View Comments
There are currently no comments.