Płatności odroczone
Posted By Admin

Apple Pay Later – płatności odroczone od giganta technologicznego


Z początku Apple Pay Later ma być dostępne na rynku amerykańskim i działać przede wszystkim dla zakupów online. We wtorek wystartowało wydarzenie WWDC, czyli konferencja Apple poświęcona nowościom firmy. Przede wszystkim  w zakresie samego oprogramowania.

Czytaj też: KNF radzi: uwaga na Walutomat i Top Kantor

Co ciekawe, korporacja wprowadza kilka innowacji, między innymi właśnie płatności później Apple Pay Later. Wyczekiwane od jakiegoś czasu rozwiązanie trafi najpierw na rynek amerykański.

Nowinka w aplikacji Wallet to rozwiązanie, które pozwoli rozłożyć zakupy online na aż cztery raty. Klient ma maksymalnie sześć tygodni na uregulowanie transakcji.

Czytaj też: Aion Bank: wyższe promocyjne oprocentowanie kont

Apple Pay Later

Apple Pay Later – autorskie płatności odroczone od giganta technologicznego

Sam wynalazek z kolei budzi o tyle sporo emocji, że głośno było o nim już od kilku kwartałów. A więc amatorzy Apple’a czekali z zapartym tchem na to, by wreszcie móc skorzystać z oferty! Jeszcze w lipcu 2021 pojawiły się głosy na temat tego, że Apple może pracować nad autorską usługą płatności odroczonych z Goldman Sachs – instytucją, która wcześniej pomogła firmie wprowadzić na rynek kredytówkę Apple Card.

Dodatkowo, nowością w iOS będzie także Apple Pay Order Tracking. Rozwiązanie pomaga zbierać rachunki, a co więcej – śledzić zamówienia opłacone przez Apple Pay. Narzędzie jednak będzie wymagało współpracy ze strony samego sprzedawcy – wystawcy faktur.

Czytaj też: Kontrola firmowych wydatków z kart – nowa usługa Revoluta


View Comments
There are currently no comments.