Bankowość elektroniczna

Aforti Exchange rezygnuje z MIPa


Firma, jak się okazuje, tłumaczy ten ruch małym zainteresowaniem usługami świadczonymi w ramach MIPu. Aforti Exchange zdecydował o rezygnacji ze statusu małej instytucji płatniczej. Komisja Nadzoru Finansowego wpisała go na listę na początku 2020 roku. 

Czytaj też: Generatywna sztuczna inteligencja już w VeloBank

W efekcie tego wpisu spółka mogła realizować usługi przekazu pieniężnego. Warszawska spółka umożliwia firmom wymianę walut z pomocą platformy online. Atutami tejże mają być kursy oraz opcja negocjacji rabatów. 

Czytaj też: Raport Tpay o płatnościach w Polsce – na co zwracamy uwagę?

Aforti Exchange rezygnuje z MIPa

Aforti Exchange rezygnuje z MIPa

Co ciekawe, gdy Aforti Exchange trafiło do rejestru MIP – stanowiła pięćdziesiątą pozycję na liście KNF. Od tego czasu z kolei bardzo wiele się zmieniło, bo liczba wpisów wynosi już 227 podmiotów. Warto mieć jednak na uwadze, że część z nich wykreślono już z rejestru i faktyczną działalnością w ramach MIP mogą pochwalić się dziś 192 firmy.

Czytaj też: TransactionLink pozyskał 5 mln euro dofinansowania

Równocześnie, warto zaznaczyć, że o status MIPa mogą ubiegać się firmy zainteresowane wprowadzeniem na rynek usług finansowych. Łatwiej jest uzyskać wpis do rejestru małych instytucji, niż krajowych instytucji płatniczych. Jednakowoż MIP wiąże się z poważnymi ograniczeniami, na przykład taka firma nie może działać poza Polską, a co ważniejsze – oferować usług z zakresu otwartej bankowości. Niebawem z kolei działalność MIP i ich zasady się zmienią.

Czytaj też: Karta Kredytowa z Żubrem – nowa promocja banku


View Comments
There are currently no comments.