BLIK
Posted By Admin

Ponad 13 mln aktywnych użytkowników BLIKa


W 2022 roku BLIK odnotował ponad 1,2 mld operacji o wartości blisko 164 mld PLN. Na koniec grudnia z kolei liczba zarejestrowanych aplikacji mobilnych z dostępem do BLIKa wyniosła 25,9 mln, z kolei aktywnych użytkowników BLIKa jest już… 13 mln! 

Czytaj też: Nowy podatek od zbiórek crowdfundingowych

BLIK, jak się okazuje, najchętniej wykorzystywany jest w e-commerce. W ubiegłym roku zapłacono nim w kanale aż 714 mln razy. W ciągu ostatniego roku z kolei dynamicznie rosła liczba przelewów na telefon BLIK i płatności w POS.

Czytaj też: Alior Pay – już ponad milion PLN w ramach płatności odroczonych

Za nami przełomowy rok. W ciągu tych dwunastu intensywnych miesięcy udało nam się nie tylko wzmocnić pozycję BLIKA na polskim rynku, ale także zwiększyć jego widoczność za granicą. Dzięki planowanemu przejęciu słowackiej spółki VIAMO dziś możemy –myśleć o naszym dalszym rozwoju poza Polską.

– Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu płatności mobilnych BLIK.
system blik

Ponad 13 mln aktywnych użytkowników BLIKa

Od stycznia do grudnia 2022 użytkownicy aktywnie korzystali z BLIKa, wykonując rekordową liczbę transakcji! W całym roku było ich ponad 1,2 mld, z czego 371 mln zostało zrealizowanych w czwartym kwartal 2022. W tym czasie Polacy wykonywali średnio 4 mln transakcji BLIKiem.

Czytaj też: Płatności BLIK w porównywarce, na platformie Comfino i u agentów

Co ciekawe, BLIK jest z dużą częstotliwością wykorzystywany przez użytkowników w e-commerce. Blisko 60% stanowią właśnie te w kanale online.

Z kwartału na kwartał, co ważne, rośnie też liczba przelewów na telefon BLIK. Zaledwie od października do grudnia użytkownicy zlecili aż 76,6 mln transakcji, a więc o 94% więcej niż rok wcześniej!

Czytaj też: Social commerce – nowy trend zakupów online. Gdzie klienci zapłacą najchętniej?

W ubiegłym roku sporą popularnością wśród użytkowników BLIKA cieszyły się dodatkowo też te operacje w tradycyjnych terminalach płatniczych. W całym 2022 r. zapłacono w ten sposób 228 mln razy. To daje z kolei wzrost o 162% w stosunku do całego 2021 r. Z tego z kolei aż 68,2 mln transakcji zarejestrowano między październikiem a grudniem.


View Comments
There are currently no comments.