BLIK
Posted By Admin

BLIK – najpopularniejszy instrument płatniczy e-commerce


W zależności od przyjętej metody wyliczeń – udziały BLIKa w transakcjach mieszą się w przedziale od 36-60%! W efekcie można spokojnie określać go jako najpopularniejszy instrument płatniczy e-commerce.

Czytaj też: Elastyczna wypłata wynagrodzeń – Flexible Payroll od Deel

Karol Zieliński – znany z zarządu operatora aplikacji mPay – opisał na własnym profilu LinkedIn spotkanie z przedstawicielami zagranicznego funduszu inwestycyjnego. Pytano, jak się okazuje, o polski rynek płatności, a przede wszystkim – o dużą popularność systemu BLIK w transakcjach online. Równocześnie trzeba zaznaczyć, że ci chcą się upewnić, że system ten faktycznie ma aż 70% udziału w polskim e-commerce.

Co ciekawe – zdaniem przedstawiciela mPay – chociaż nie ma wątpliwości, że BLIK to przykład sukcesu polskiego fintechu… Jego udział w płatnościach online jest niższy niż wskazywałyby na to komunikaty prasowe operatora.

najpopularniejszy instrument płatniczy

BLIK – najpopularniejszy instrument płatniczy e-commerce 

Tymczasem to, jak liczone są udziały BLIKa w transakcjach online okazuje się być całkiem ciekawe… Udział tego systemu w całości handlu internetowego firma wylicza na podstawie danych agencji PMR. Ta z kolei szacuje wartość rynku e-commerce w Polsce.

Czytaj też: Aplikacja DotBee z cyfrowym asystentem pomoże w zarządzaniu finansami

Aby policzyć ile udziału ma Blik w danym miesiącu, bierzemy wartość rynku e-commerce z poprzedniego miesiąca i na podstawie publikacji GUS obliczamy wartość e-commerce w miesiącu kolejnym. Następnie na podstawie danych Blik porównujemy miesięczną wartość transakcji online Blikiem do wartości całego rynku e-commerce.

– biuro prasowe Blika.

Czytaj też: Usługi dodatkowe na nowej platformie PKO

Po aktualizacji danych i obliczeń pojawia się wypowiedź oficjalna Karola Zielińskiego:

Blik jest jedną z najpopularniejszych, a w wielu segmentach najpopularniejszą metodą płatności w polskim internecie. Podobnie jednak nie ulega też wątpliwości, że na ten moment nie ma 70 proc. udziału w rynku płatności e-commerce w Polsce.

Karol Zieliński

View Comments
There are currently no comments.