Aktualności
Posted By Admin

Zagraniczne przelewy Monese będą utrudnione


Jak będą wyglądać zagraniczne przelewy w Monese? Fintech deklaruje, że pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że może ono nie ruszyć wraz z końcem świadczenia obecnej usługi. Same zagraniczne usługi będą utrudnione.

Fintech Monese poinformował klientów o zmianach, jakie czekają ich na początku przyszłego roku. Od 14 lutego nie będzie więc możliwe odbieranie zagranicznych przelewów wykonanych z pomocą systemu SWIFT. Podmiot zapewnia jednak, że nadal działać mają przelewy SEPA w euro między krajami UE.

Czytaj też: VeloBank: nowości w bankowości internetowej

Równocześnie, firma wyjaśnia, że płatności SWIFT trafiają na jej międzynarodowy numer konta, a następnie są one przekazywane konkretnym odbiorcom. Od 14 lutego rozwiązanie to przestanie działać, środki przekazane na ten rachunek będą zwracane nadawcy.

Czyt też: PKO usprawnia proces udzielania kredytów

Fintech, co ważne, zapewnia jednocześnie, że pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem, które ma umożliwiać otrzymywanie przelewów międzynarodowych w 40 walutach. Ostrzega dodatkowo jednak, że między wyłączeniem jednej usługi a uruchomieniem kolejnej może nastąpić pewna przerwa.

Czytaj też: Otwarta bankowość w Millennium potwierdzi tożsamość

Monese zagraniczne przelewy

Monese: zagraniczne przelewy utrudnione

Z kolei dla rzeczy użytkowników aplikacji Monese będzie to zapewne problem. Firma przecież zdobyła popularność przede wszystkim za sprawą kont wielowalutowych, które stały się popularne wśród migrantów. Rachunki tutaj zakłada się bardzo szybko. Z kolei w procesie tym nie wymaga się posiadanie stałego adresu czy historii kredytowej. W efekcie, konta założyło już kilka milionów osób w ponad 30 krajach, w tym w Polsce.

Czytaj też: Wymiana krypto na waluty tradycyjne już w ofercie Ramp

Sam startup powstał w Londynie, ale posiada też siedzibę w Tallinie. W efekcie – może świadczyć usługi w Unii. Firma nawiązała dodatkowo także współpracę z Mastercardem i pełni rolę wydawcy kart amerykańskiej organizacji. Udziałowcem w tym roku została także jedna z największych instytucji finansowych na świecie HSBC.

Czytaj też: Nowe zasady silnego uwierzytelniania dla otwartej bankowości


View Comments
There are currently no comments.