Karty płatnicze
Posted By Admin

Plastikowe karty z recyklingu od mBank


mBank deklaruje właśnie, że w efekcie takiego rozwiązania zaoszczędzi już dwie tony plastiku. Rok temu mBank ogłosił nową strategię, której jednym z głównych elementów są plastikowe karty z recyklingu.

Takie plastiki będą wykonane w aż 85% z plastiku z recyklingu. Bank podał dodatkowo, że dotychczas wydano już ponad pół miliona takich kart, w efekcie czego zapobieżono produkcji dwóch ton plastiku. W przyszłym roku z kolei w ofercie pojawią się karty w całości pochodzące z materiałów z recyklingu.

Czytaj też: Nowe zasady silnego uwierzytelniania dla otwartej bankowości

Co ciekawe, jeszcze lepszym rozwiązaniem może być jednak wydawanie kart wyłącznie w postaci cyfrowej, widocznych w aplikacji. Można je dodawać do cyfrowych portfeli i płacić – w efekcie – zbliżeniowo smartfonem. 

Czytaj też: Karty wielowalutowe 2.0 od Cinkciarza jeszcze przed świętami

 plastikowe karty z recyklingu

Plastikowe karty z recyklingu od mBank

Równocześnie mBank oferuje je także, ale rezygnacja z kart plastikowych może być problematyczna choćby ze względu na potrzeby klientów wyjeżdżających za granicę. W niektórych krajach infrastruktura terminalowa jest rozwinięta zdecydowanie gorzej niż w POlsce. W efekcie – nie wszędzie da się zapłacić zbliżeniowo.

Czytaj też: Wymiana krypto na waluty tradycyjne już w ofercie Ramp

Z informacji mBanku, co ciekawe, wynika, że udało mu się zaoszczędzić 292 ryzy papieru. Wszystko, oczywiście, w efekcie wprowadzenia zdalnego procesu otwierania rachunków w bankowości korporacyjnej. W pełni cyfrowy proces otwarcia kont to oszczędność nie tylko papieru, ale także dodatkowo wody wykorzystywanej do jego produkcji i emisji gazów cieplarnianych zużywanych przez kurierów wożących przesyłki z umowami czy klientów podróżujących do oddziałów banku.

mBank, co ważne, nie jest jedyną instytucją finansową, któa stara się zmniejszać swój negatywny wpływ na środowisko naturalne. W rodzimych warunkach wiele działań tego typu podejmują także na przykład BNP, ING, Santander czy Credit Agricole.

Czytaj też: Otwarta bankowość w Millennium potwierdzi tożsamość


View Comments
There are currently no comments.