Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Visa przejmuje Tink! Wiemy, za ile!


Działająca od 2012 roku firma Tink dała się przejąć Visie! Fintech jest platformą otwartej bankowości, który sprzedał się za… 1,8 mld euro! Teraz więc Visa i Tink to jedno!

Czytaj też: Shrap zmieni Twoją skarbonkę w cyfrowy portfel – darmowa usługa!

Fintech otwartej bankowości – Tink sprzedał się Visie za… 1,8 mld euro!

Zgodę na transakcję muszą jeszcze jednak wydać odpowiednie organy. Amerykańska organizacja z kolei zapowiedziała już, że nie zamierza likwidować marki i zmieniać kadry zarządzającej firmą.

Czytaj też: mBank zapowiada nowości: zbliżeniowy BLIK i wpłaty w kasach

Visa i Tink

Stworzyliśmy najbardziej solidną platformę otwartej bankowości w Europie – z najszerszą, najgłębszą łącznością i potężnymi usługami, które tworzą wartość z danych finansowych. . Oferujemy narzędzia, które pozwalają każdemu – od dużych banków i fintechów po startupy – budować przyszłość usług finansowych w całej Europie.

mówi Tink.

Visa i Tink to teraz… jedność!

Co ciekawe, na ten moment Tink zatrudnia 400 osób. W efekcie przepisów dotyczących PSD II – firma umożliwia dostęp do danych klientów banków i pozostałych instytucji finansowych. 

Tymczasem, na początku 2020 mogliście przeczytać u nas już o przejęciu Plaid. Wówczas, kwota dwukrotnie przewyższała samą wycenę firmy z 2013 roku. Operacja w międzyczasie zakończyła się niepowodzeniem.

Czytaj też: Proces kredytowy coraz łatwiejszy w Pekao – otwarta bankowość pomoże


View Comments
There are currently no comments.