Systemy płatności
Posted By Admin

mBank zapowiada nowości: zbliżeniowy BLIK i wpłaty w kasach


Bank na razie jednak nie zdradza konkretnego terminu nowości. Deklaruje jednak, że mBank i zbliżeniowy BLIK i wpłaty w kasach sklepowych pojawią się już niebawem!

Czytaj też: Polska karta płatnicza to za mało… Polacy mają inne pomysły!

Blik i jest – nowe funkcje!

mBank opublikował niedawno komunikat na temat zmian, które wprowadza w regulaminach i cennikach równocześnie. Najważniejsza zapowiedź to właśnie… zbliżeniowy BLIK.

Ten ma zostać uruchomiony najpóźniej w III kwartale tego roku. Początkowo będzie działać jedynie na urządzeniach z Androidem. Wcześniej podobne wdrożenia miały miejsce już na przykład w Millennium.

Czytaj też: Pekao poprawia aplikację dla juniorów – PeoPay Kids

zbliżeniowy blik mbank

Zbliżeniowy blik w mBank to nie wszystko!

Po drugie – pojawi się także możliwość wpłat gotówki w kasach sklepowych. Będzie można tego dokonać nie tylko tradycyjną kartą, ale i mobilną dodaną do na przykład Apple Pay, Google Pay czy Garmin i Fitbit Pay.

Dodatkowo, mBank zamierza także zwiększyć wykorzystanie biometrii w aplikacji mobilnej. Pozwoli na potwierdzanie operacji finansowych odciskiem palca czy skanem twarzy.

A co ważniejsze, już na koniec – jeszcze jeden news. Otóż… bank zdecydował także o wycofaniu się z kart kredytowych Miles & More. 

Karty zostaną wycofane ze sprzedaży 23 sierpnia br., a od 1 października przestaniemy naliczać mile za transakcje. Klienci będą mogli dalej zbierać mile, ale już nie za pośrednictwem naszej karty. Liczbę mil, ich ważność oraz sposoby ich gromadzenia klienci znajdą na stronie programu Miles & More.

– mBank.

Czytaj też: Proces kredytowy coraz łatwiejszy w Pekao – otwarta bankowość pomoże


View Comments
There are currently no comments.