Visa Foundation na pomoc lendtechom
Koniunktura gospodarcza nieco podupada na zdrowiu. Zmniejszony popyt i idąca z nim w parze niepewność co do przyszłości indywidualnych przedsiębiorców sprawia, że lendtech zaczyna poważnie zastanawiać się nad konsekwencjami… Co na to Visa Foundation?
Pandemia i następstwa, które ze sobą przyniosła wymaga od konsumentów, biznesu i rządzących dostosowania się do nowych realiów. Obecna sytuacja to wyzwanie najwyższych lotów, ale i szansa przede wszystkim właśnie dla fintechu. Wśród nich jest też odłam lendtechów, który to musi liczyć się, zdaje się, najbardziej z przyszłością indywidualnych kredytobiorców.
Tymczasem, w tej patowej sytuacji Visa Foundation wyciąga pomocną rękę i wspiera startupy jak może. Przede wszystkim w nawigowaniu po kryzysowym polu, by zbudować fundamenty przyszłego wzrostu.
Visa Foundation w obliczu zamrożenia gospodarki
Jednak zapotrzebowanie klientów na szybkie i bezpieczne płatności dziś właśnie jest jeszcze większe niż kiedykolwiek. Visa Foundation wie, bowiem sama spółka obserwowała realia, co dzieje się na rynku.
W efekcie, ten przepełniony był przede wszystkim wysiłkiem i wzmożonym tempem wdrożenia wyższych limitów transakcji zbliżeniowych. Dlatego też, Visa Foundation wierzy w dalszy rozwój lendtechów i zamierza wciąż oferować pełen pakiet wsparcia dla firm tego pokroju.

Co zrobi Visa Foundation dla maluczkich?
A ponieważ sytuacja nie zamierza się zmieniać – Visa Foundation ogłosiła właśnie przekazanie dotacji w wysokości blisko 8,8 mln USD z funduszu doraźnej pomocy COVID-19 o wartości… 10 mln USD!
Ten miesiąc z kolei przyniósł Europie 1,4 miliona dolarów dotacji od Visa Foundation na rzecz organizacji wspierających pierwszą linię frontu walki z pandemią. Mowa tutaj przede wszystkim o Lekarzach Bez Granic, Czerwonym Krzyżu czy UNICEF.
Te właśnie zapewniają gospodarstwom domowych, znajdującym się w trudniejszej sytuacji, niż reszta niezbędne środki medyczne.
Dodatkowo Visa wspiera także osoby zagrożone w Europie, a w ciągu 5 kolejnych lat zamierza przekazać jeszcze więcej na wsparcie małych firm i mikroprzedsiębiorstw. Tym razem mowa o 200 milionach dolarów na skutki gospodarcze wywołane koronawirusem.
Nowe technologie nie takie straszne, jak je malują
Tymczasem organizacje, które dostosowały się do wymagań podyktowanych przez nowe realia i dobrze radzą sobie w nowych technologiach… to przyszłość!
A przynajmniej zdecydowanie większa szansa na wyjście z kryzysu obronną ręką. Jednak, mimo wszystko, warto pokusić się o własną wizję biznesu w całkowicie zmienionej normalności.
Visa wierzy w dalszy rozwój lendtechów i oferuje swoje pełne wsparcie w rozwoju firm z tego sektora uznając je za istotny komponent gospodarki cyfrowej opartej na przyjaznych użytkownikom innowacyjnych rozwiązaniach.
Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.