Raporty
Posted By Admin

Raport PayPal: Polacy chętniej wspierają zbiórki charytatywne online


Ostatni rok, jak mówi raport PayPal, to wzrost hojności Polaków. Coraz częściej i coraz chętniej wspieramy akcje charytatywne i organizacje pozarządowe, z czego większość pomaga uchodźcom z Ukrainy. Pojawiają się także organizacje działające na ich rzecz właśnie.

Czytaj też: Trwały nośnik w e-commerce

Co ciekawe, aż 66% badanych chciałoby przekazywać darowizny podczas płatności online. Z kolei rynek, który teraz jest dynamiczny jak nigdy wcześniej jest już wart nad Wisłą 100 mld PLN. W efekcie – szansa dla organizacji non profit jest… Gigantyczna!

Tymczasem, jak wynika z badania Wsparcie Polaków dla organizacji i akcji charytatywnych – 80% Polaków wspiera różne inicjatywy dobroczynne. Z kolei ¾ z nich przekazało pieniądze przede wszystkim na ofiary wojny w Ukrainie, uchodźcom czy na pomoc walczącym. Co trzeci zapytany przyznaje, że… Jego hojność wzrosła od początku pandemii COVID!

raport PayPal

Raport PayPal: Polacy chętniej wspierają zbiórki charytatywne online

Równocześnie, największą popularnością cieszą się darowizny internetow. 62% darczyńców wybiera taką metodę wsparcia. Najchętniej korzystają z przelewów bankowych – 33%, przekazując 1% podatku – 27%.

Prawie co dziesiąty Polak wybiera do tego celu PayPal.

– czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, ponad ⅓ ankietowanych dokonała w czasie jednego roku tylko jednej wpłaty przez Internet, a aż  47%  od 2 do 5 razy. Z kolei 66% przyznaje, że chcieliby przekazać darowiznę, gdyby mogli to zrobić podczas.. Zakupów online!

Czytaj też: Raport European Retail Banking Radar 2022: europejskie banki się odbijają

Taką możliwość ma już właśnie na przykład PayPal, który uruchomił funkcję Give at Checkout, umożliwiającą ofiarowanie 5 PLN darowizny na cele charytatywne podczas dokonywania płatności w systemie PayPal. W efekcie – niewielkie kwoty przeznaczane na dany cel zamieniają się czasami w większe sumy, które z kolei stanowią dodatkowe źródło funduszy!

Równocześnie, jak mówi raport PayPal, Polacy deklarują, że przez ostatni rok przekazali darowizny o średniej wartości 399 PLN. Najczęściej wspierają organizacje działające na rzecz dzieci – 43% czy chorych i niepełnosprawnych – 30%, a później na zwierzęta – 25%.

Co ciekawe, Polacy chętniej kierują datki dla instytucji lokalnych, skupionych na jednym, konkretnym celu (68%). 

Sam fakt tego, że pomagając czują się dobrze – deklaruje aż ⅓ badanych. Ważne jest jednak też przekonanie do konkretnego celu czy poczucie sprawczości i chęć… polepszenia świata.

Czytaj też: DotBee – nowa superaplikacja finansowa


View Comments
There are currently no comments.