Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Karty Zen zmieniają wygląd


Nowe plastiki wydawane są od poniedziałku 4 lipca. Starsze karty Zen jednak wciąż będą aktywne. Fintech zapowiedział odświeżenie wyglądu kart. Plastiki wydawane od 4 lipca nie będą zawierać na odwrocie wrażliwych danych.

Czytaj też: PolCard opracował ponad 200 integracji kasowych z terminalami

Na przykład numeru karty, kodu CVC czy daty ważności. Działanie ma więc na celu przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwa. Wspomnianych informacji nie znajdzie na plastiku zarówno właściciel, jak i osoba, która posiądzie ją w sposób nieuprawniony.

karty Zen

Karty Zen zmieniają wygląd

Wizualna zmiana to efekt otrzymania przez Zen certyfikatu Digital First przyznawanego przez Mastercard. Przewiduje on z kolei, że dostęp do wrażliwych danych można uzyskać dopiero po zalogowaniu do aplikacji. W tym przypadku właśnie aplikacji Zen.

Czytaj też: DotBee – nowa superaplikacja finansowa

W efekcie, użytkownicy tej ostatniej w chwili rejestracji konta otrzymują automatycznie wygenerowaną kartę wirtualną. Co ciekawe, kartę tradycyjną mogą natomiast zamówić w apce.

Równocześnie Zen chwali się, że standard Digital First wdrożył jako jeden z pierwszych podmiotów rynku finansowego. Dodatkowo, nowe rozwiązanie jest dostępne dla użytkowników korzystających zarówno z systemu Android, jak i iOS. Jednocześnie fintech zapewnił, że karty wydane do 4 lipca będą nadal działać. Jeśli ktoś zamówi kartę nową i będzie chciał uzyskać jej dane – znajdzie ją na górze listy kart dostępnych w aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Trwały nośnik w e-commerce


View Comments
There are currently no comments.