Raporty
Posted By Admin

Raport eService: Europejczycy płacą elektronicznie


Doświadczenia, których nam dostarczyła pandemia spowodowały, że Europejczycy są coraz bardziej skłonni płacić za zakupy elektronicznie. Potwierdza to już niemal 80% uczestników badania Jak COVID-19 zmienił zwyczaje zakupowe i płatnicze Europejczyków?. Raport eService przeprowadzono na zlecenie spółek Grupy EVO w 7 krajach, w których działają, w tym w Polsce.

Czytaj też: Quicko z licencją krajowej instytucji płatniczej!

W efekcie, pandemia jeszcze bardziej przyspieszyła widoczne już od kilku lat zmiany w zachowaniach zakupowych i płatniczych. Zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co ciekawe, wśród metod płatności w sklepach tradycyjnych to karty płatnicze mają niemal tyle samo zwolenników, co gotówka – 96% vs. 97%.

Czytaj też: Allegro Pay w fazie testów!

Raport eService

Raport eService: Europejczycy płacą elektronicznie

Różnica widoczna jest jednak w deklaracjach, co do przyszłego wykorzystania tych form płatności. Z kolei aż 22% badanych przewiduje, że po pandemii będzie częściej korzystać z kart właśnie. W międzyczasie, jeśli mowa o gotówce – jest odwrotnie. Tylko 10% deklaruje częstsze wykorzystanie jej, a dwukrotnie więcej zamierza korzystać z niej rzadziej.

Z naszego badania wynika, że Polacy w większym stopniu niż pozostałe europejskie narody są przekonani, że możliwość zapłacenia za usługę kartą lub bezgotówkowo jest wyrazem spełnienia ich oczekiwań w zakresie komfortowej obsługi klientów.

Widać, że zapewnienie dostępu do preferowanych przez nich metod płatności przestaje być traktowane jako wyraz nowoczesności, a staje się oczekiwanym standardem. To ważna wskazówka dla firm dostarczających nowoczesne rozwiązania płatnicze, takich jak eService. Ich rolą jest teraz nie tylko dostarczenie niezawodnych i bezpiecznych usług, ale także uczynienie ich jeszcze bardziej przyjaznymi i komfortowymi.

– Joanna Seklecka, Prezes Zarządu eService.

Czytaj też: Pożyczki w Aion Bank! Zobacz, czego się spodziewać!


View Comments
There are currently no comments.