Systemy płatności
Posted By Admin

Quicko z licencją krajowej instytucji płatniczej!


Fintech Quicko właśnie zaprzyjaźnił się z Komisją Nadzoru Finansowego. Urząd jednogłośnie zezwolił na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej spółce Quicko.

Co ciekawe, KIP umożliwia świadczenie usług takich, jak przede wszystkim wykonywanie transakcji płatniczych, przyjmowanie wpłat gotówki, dostęp do informacji o rachunku – AIS, czy inicjowanie transakcji płatniczej – PIS.

Czytaj też: Jesteś przedsiębiorcą? Dobre wieści dla Ciebie – iPOS pocket już na rynku!

Quicko

Quicko z licencją krajowej instytucji płatniczej!

Tymczasem, warto też wspomnieć, a może nakreślić działalność fintechu, ponieważ macie pełne prawo go nie znać. Co prawda, działa na rynku już od 2010 roku, jednak od dwóch lat dopiero posiada licencję małej instytucji płatniczej. Początkowo bawił się w gadżety do płatności zbliżeniowych pokroju na przykład bransoletek, breloków i nakładek. Teraz z kolei udostępnia także autorską aplikację.

Z kolei licencja krajowej instytucji płatniczej ma zaoferować szerszą gamę rozwiązań. Mowa tutaj na przykład o otwartej bankowości – AIS i PIS, a także dodatkowo… Możliwości prowadzenia działalności za granicą. KIPy nie posiadają także, w odróżnieniu od MIPów, limitu miesięcznych obrotów. W przypadku tych drugich z kolei – mogą one przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.
W efekcie, na koniec kwietnia tego roku na liście MIP widniało już 100 fintechów, a teraz mamy ich… 112!

Czytaj też: Zakupów w internecie nie robi tylko 3% internautów – raport VISA


View Comments
There are currently no comments.