Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

FiberPay z nową funkcją!


Fintech FiberPay to polska firma mająca już status małej instytucji płatniczej. Co ciekawe, fintech przygotował teraz rozwiązanie o nazwie Zapłatomat. W efekcie tegoż można będzie wygenerować i wysłać link do płatności online, który umożliwi odbiorcy natychmiastowe uregulowanie należności.

Dodatkowo, jak wskazują twórcy narzędzia, może się ono przydać na przykład osobom, które czekają na zapłatę za zlecenie, właścicielom oczekującym na zapłatę czynszu czy osobom, których znajomi zwlekają ze spłatą pożyczki.

Czytaj też: Masz swój e-sklep? Traf do klientów zagranicznych dzięki IdoSell i Wish!

FiberPay

FiberPay fintech z licencją

Jak to działa – zapytacie. Więc już spieszymy Wam z wyjaśnieniami! Użytkownik podaje dane do płatności w FiberPay i generuje w międzyczasie link. Później przekazuje go dogodnym sposobem, na przykład SMSem, mailem czy komunikatorem osobie, która powinna dokonać płatności. W efekcie, płatnik otwiera link i reguluje należność przelewem pay by link labo BLIKiem. W razie “W” może także skopiować dane do przelewu tradycyjnego.

Warto także zaznaczyć, że Zapłatomat przypomina o terminie,w  którym powinna zostać uregulowana należność. Niebawem ma także wysyłać formalne wezwania do zapłaty po przekroczeniu terminu płatności.

Co ciekawe, sam fintech to firma tworząca platformę integrującą usługi płatnicze. Przez API mogą z niej skorzystać także inne firmy,  które chcą zautomatyzować przetwarzanie płatności, przelewy czy wypłaty. Spółka ma już licencję MIP.

Tymczasem, samą usługę generowania linków do płatności świadczą także inne podmioty, na przykład eService czy Fiserv. Rozwiązanie nie jest jednak szczególnie popularne, a w dobie licznych wyłudzeń bazujących na linkach SMSami może wzbudzać u odbiorcy obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Czytaj też: Pekao wesprze klientów migowych!


View Comments
There are currently no comments.