Systemy płatności
Posted By Admin

Pekao wesprze klientów migowych!


Pekao dla klinetów migowych to już fakt. Niesłyszący klienci Banku mogą już zdalnie korzystać z pomocy konsultanta Direct. Ten jest równocześnie tłumaczem polskiego języka migowego. Podczas wideo rozmowy w serwisie Pekao24 doradca pomoże niesłyszącym klientom w załatwieniu jego finansowych spraw. 

Czytaj też: Tapster proponuje pierścień płatniczy – czy to nie za wiele?

Jak wynika z ubiegłorocznego raportu Komisji Ekspertów ds. Osób Głuchych działającej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, osoby niesłyszące należą do jednych z najbardziej wykluczonych grup społecznych w kraju. Pakao postanawia więc wesprzeć klinetów migowych.

Z kolei według szacunków liczba niesłyszących Polaków wynosi nawet… 100 tys., w tym blisko 50 tys. posługuje się językiem migowym. Z myślą o nich właśnie Pekao podjęło inicjatywę!

Czytaj też: Licencja bankowa Australii: Revolut idzie po więcej!

pekao migowych

Pekao dla klientów migowych

Zależy nam na wygodzie naszych klientów, staramy się usuwać stojące przed nimi bariery. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć osoby niesłyszące odpowiednio dostosowując nasz proces obsługi klienta. Mamy nadzieję, że spełni on oczekiwania tych osób i choć trochę ułatwi im codziennie funkcjonowanie.

– Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

W efekcie, usługa dostępna będzie w serwisie Pekao24 dla klientów banku bez konieczności logowania. By połączyć się z konsultantem Pekao Direct, należy wybrać czat z opcją wideo. Wówczas n aliście tematów pokaże się także opcja Rozmowa w języku migowym. Klient, po akcceptacji regulaminu, połączy się więc z doradcą w polskim języku migowym.

Chcemy być blisko klienta i „mówić jego językiem”. Obecność tłumacza, nawet wirtualna, to dla klienta ogromne ułatwienie. Do tej pory niesłyszący klienci realizowali czynności w oddziałach wyłącznie w towarzystwie własnych tłumaczy lub kontaktowali się z bankiem poprzez zwykły czat. Teraz się to zmieni, to bank zapewni klientom obsługę w języku migowym.

– Jarosław Kożuch, Wiceprezes Zarządu w Pekao Direct.

Czytaj też: Coraz mniej kart kredytowych. Wolimy płatności w metodzie BNPL


View Comments
There are currently no comments.