Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Allegro Pay w fazie testów!


Niebawem Allegro Pay wprowadzi kilka nowości do autorskiej usługi, na przykład możliwość podnoszenia limitu kredytowego.

Co ciekawe, minął rok odkąd pierwsi klienci Allegro zyskali możliwość korzystania z płatności odroczonych na portalu. Zdaniem członka zarządu – rozwiązanie daje się już dopracowywać. W efekcie właśnie udostępniono je całej populacji klientów Allegro.

Z usługi mogą też skorzystać klienci spoza grona zarejestrowanych na Allegro. Ich tożsamość oraz kondycję finansową sprawdzimy dzięki zaletom otwartej bankowości – mówi serwisowi cashless.pl Rafał Czernik.

Dodatkowo, przedstawiciel Allegro Pay zdradza także pierwsze statystyki. Te z kolei świadczą o popularności i wysokiej ocenie usługi, jaką ta cieszy się wśród klientów.

W pierwszej połowie tego roku wartość udzielonych przez Allegro Pay pożyczek przekroczyła pół miliarda zł, przy czym w samym drugim kwartale wyniosła ona 347 mln zł. To prawie dwukrotnie więcej niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Jesteśmy na dobrej drodze, by w tym roku udzielić pożyczek na kwotę 1 mld zł.

– Rafał Czernik.

Czytaj też: FiberPay z nową funkcją!

allegro pay

Allegro Pay w fazie testów!

W międzyczasie, jak się okazuje, Allegro Pay ma także dobry wskaźnik NPS, którym mierzy się poziom zadowolenia klientów z usługi. Na ten moment wynosi on 89 pkt. w skali od -100 do 100.

Na koniec pierwszego półrocza oczekiwane straty kredytowe były na poziomie 2,1 proc. To bardzo dobry wynik. Dzięki niemu możemy śmiało rozszerzyć dostęp do usługi, a cele jakie postawiliśmy sobie na ten rok, wydają się być niezagrożone.

– Rafał Czernik.

Od teraz z kolei Allegro Pay dostępna ma być dla wszystkich 13 mln aktywnych klientów Allegro. Dodatkowo, z oferty korzystać będą mogli także konsumenci nieposiadający konta Allegro.  Ich tożsamość zostanie zweryfikowana w efekcie narzędzi dostarczanych przez Kontomatik. W najbliższym czasie planowane są także kolejne nowości w ofercie. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zwiększy się limit kredytowy. Później pojawić się ma opcja częściowego odroczenia zakupów. Być może w dalszej przyszłości wybrani klienci będą mogli korzystać z tego rozwiązania.. poza Allegro!

Co ciekawe, warto też zaznaczyć, że Allegro Pay to spółka powstała z przekształcenia fintechu FinAi. Oferowana przez nią usługa umożliwia złożenie zamówienia na platformie Allegro i płatność za nie po 30 dniach.

Czytaj też: Płatności smartfonami w Polsce: co dziesiąta operacja jest mobilna!


View Comments
There are currently no comments.