Aktualności
Posted By Admin

Salwador akceptuje Bitcoin jako oficjalny środek płatniczy!


Pierwszy kraj na świecie uznał Bitcoin za pełnoprawny środek płatniczy – Salwador oficjalnie zaakceptował cyber walutę. Posiadacze BTC będą więc mogli płacić nim już nie tylko za dobra i usługi, ale na przykład opłacić podatki.

Co ciekawe, zwolennikiem takiej decyzji okazuje się prezydent kraju. Jest on znany z kontrowersyjnych pomysłów. Niedawno zaproponował, by wszyscy sędziowie, którzy ukończyli 60. rok życia przeszli na… przymusową emeryturę!

Tymczasem, według słów prezydenta, wprowadzenie Bitcoina jako środka płatniczego ma… pozwolić krajowi na pożegnanie z przeszłością i zrównanie się z krajami pierwszego świata. Akceptacja kryptowaluty ma w efekcie pomóc w uniknięciu wysokich prowizji za przekazy pieniężne, szczególnie przy transakcjach z USA. Te rocznie wynoszą nawet… 400 mln USD.

Czytaj też: Cztery aplikacje płatnicze dla parkujących w Szczecinie!

salwador Bitcoin

Salwador i Bitcoin w jednej stali parze…

Dodatkowo, warto też zaznaczyć, że optymizmu prezydenta nie podzielają obywatele… Zgodnie z danymi JP Morgan – 54% mieszkańców nie jest pewna, czy decyzja jest dobra. Zaledwie co piąty Salwadorczyk popiera decyzję podjętą przez władze.

W międzyczasie, przed bitcoinem ostrzega także oficjalnie Międzynarodowy Fundusz Walutowy, zwracając uwagę przede wszystkim na znaczne wahania kursów. Uchwalenie nowego prawa z kolei przełożyło się na obniżenie ratingu kredytowego Salwadoru przez Agencję Moody’s.

Z kolei same wahania kursów nie zniechęcają entuzjastów BTC. Usługi rozwijają przecież także fintechy, na przykład PayPal. Ten udostępnił niedawno możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut klientom w Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Płatności smartfonami w Polsce: co dziesiąta operacja jest mobilna!


View Comments
There are currently no comments.