Systemy płatności
Posted By Admin

Płatności subskrypcyjne – Polak jest na tak!


Płatności subskrypcyjne – czy dadzą się polubić? Okazuje się, że wciąż przelewy pozostają najbardziej popularną metodą płatności za usługi w abonamencie. 

Co ciekawe, spółka Blue Media opublikowała właśnie wyniki badania Finanse Polaków w czasach pandemii. Poruszono przede wszystkim płatności subskrypcyjne  na rynku. Największą popularnością cieszy się rozrywka bez konieczności wychodzenia z domu. To jeden z efektów pandemii właśnie.

Czytaj też: Płatności smartfonami w Polsce: co dziesiąta operacja jest mobilna!

Płatności subskrypcyjne

Płatności subskrypcyjne – Polak jest na tak!

W efekcie pandemii i całego tego lockdownu – największą popularnością wciąż cieszy się rozrywka bez konieczności wychodzenia z domu.

W efekcie, wśród najczęściej używanych usług dominują serwisy z filmami i serialami. Korzysta z nich aż 4/10 ankietowanych. Na przestrzeni ostatnich lat nastąpiła tutaj dość poważna zmiana. 

Z kolei jedna trzecia ankietowanych korzysta z nieinternetowych usług subskrypcyjnych. Do najczęściej wybieranych należą abonamenty medyczne – 12%, jedzenie (dostarczane do domu – 9%) czy dieta pudełkowa.

Czytaj też: Raport Revolut: w lecie Polacy wydali dwa razy więcej niż w zeszłym roku!

Subskrypcja królem 

Wciąż najczęściej wybieraną metodą płatności subskrypcyjnych jest przelew. O ile jednak w 2018 roku na rozwiązanie to wskazywało prawie 60% badanych – teraz jest to zaledwie 36%.

Co będzie dalej? To dopiero się okaże, jednak już teraz widać jasno – to zdecydowanie łatwiejsze i, zdaje się, przyjaźniejsze rozwiązanie, niż można by się spodziewać.

Czytaj też: Cztery aplikacje płatnicze dla parkujących w Szczecinie!


View Comments
There are currently no comments.