Raporty
Posted By Admin

Raport Revolut: w lecie Polacy wydali dwa razy więcej niż w zeszłym roku!


Chorwacja. Kraj, w którym raport Revolut zdziałał najwięcej. To właśnie tutaj udało się najwięcej klientów korzystających z kart fintechu. 

W efekcie, Revolut podzielił się danymi na temat wakacyjnych płatności klientów z Polski. Okazuje się więc, że za granicę w lecie wybrało się blisko 350 tys. z nich. To aż 80% więcej niż w tym samym okresie minionego roku. Polscy turyści z kartami fintechu wydali podczas wakacji… 650 mln PLN! W efekcie  – fintech zanotował wzrost w tej kwestii względem 2020 roku – 108%.

Czytaj też: Nowy model płatności kartą w internecie! Visa i Nest Bank z nową usługą

 raport Revolut

Raport Revolut: w lecie Polacy wydali dwa razy więcej niż w zeszłym roku!

Tymczasem, najpopularniejszym kierunkiem okazała się właśnie Chorwacja.

Urlop spędziło tam 60 tys. polskich klientów Revoluta – 60% więcej niż w zeszłym roku. Co ciekawe, na wakacje nad Adriatykiem wydali 100 mln PLN. Popularnością cieszyły się także inne kraje Europejskie, na przykład Włochy – 47 tys. turystów z Polski.

Na liście znalazła się także Grecja – 35 tys., czy Hiszpania – 33 tys. W czterech państwach aż 175 tysięcy użytkowników Revoluta wydało prawie 300 mln PLN – o 127% więcej niż w 2020 roku.

Dodatkowo, firma poinformowała także, że średnie wydatki wakacyjne jej klientów w badanym okresie, w przeliczeniu na osobę, wyniosły blisko 1,9 tys. PLN. Co ciekawe, fintech jednak nie rozstrzyga, czy wynika to z większej skłonności do wydawania pieniędzy czy na przykład ze wzrostu cen.

Czytaj też: ZIP przejmuje kolejny fintech!


View Comments
There are currently no comments.