Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowy model płatności kartą w internecie! Visa i Nest Bank z nową usługą


Nowy model płatności kartą w internecie od Visa i Nest Banku opracowano przy współpracy z warszawskim Studiem Innowacji Visy.

Co ciekawe, Visa i Nets Bank poinformowały o rozpoczęciu pilotażu usługi Visa Mobile – nowym modelu płatności kartą w internecie. Zdaniem twórców rozwiązania to całkiem nowy sposób płatności online. Usługa Visa Mobile po udanym pilocie da się korzystać wszystkim klientom Nest Banku. Ma to się wydarzyć w okolicach początku przyszłego roku. Visa liczy, że usługa odniesie sukces w kraju nad Wisłą, a później z kolei pojawi się na kolejnych rynkach.

Visa Mobile – jak korzystać?

Tymczasem, by skorzystać z oferty Visa Mobile – trzeba zainstalować odpowiednią aplikację mobilną. Może to być aplikacja przygotowana przez Visę, albo ta bankowa. Trzeba, dodatkowo, mieć także aktywną kartę płatniczą Visa, którą później z kolei trzeba dodać do usługi. Cały proces, jak deklaruje wielka Visa, ma się zamknąć w 20 sekundach.

Czytaj też: Nicolaus Bank – pierwszy bank działający w chmurze!

 model płatności kartą

Visa Mobile – nowy model płatności kartą

Dzięki Visa Mobile płatności kartą w internecie stają się jeszcze bardziej zbliżone pod względem wygody do transakcji kartowych w sklepach stacjonarnych, a do tego pozostają bezpieczne. Wierzę, że nasze rozwiązanie ma duży potencjał rozwoju na innych rynkach, na których jesteśmy obecni.

– Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Visa Mobile wykorzystuje zalety standardu SRC. Metody płatności mają więc być proste dla klienta i łatwe we wdrożeniu. Co ciekawe, wersję Mobile od strony akceptującej wdrożył operator bramki Przelewy24. W początkowej fazie jednak dostępne będą zaledwie w kilkudziesięciu sklepach internetowych.

Czytaj też: Coraz mniej kart kredytowych. Wolimy płatności w metodzie BNPL


View Comments
There are currently no comments.