Systemy płatności
Posted By Admin

Ikea też odracza płatności! Sprawdź, od kiedy!


Firmy współpracują już od 2019 roku. Tym razem partnerstwo Ikea z Jifiti ma zostać rozszerzone na inne kraje, w których obecna jest Ikea właśnie.

Czytaj też: 15 mln użytkowników aplikacji mobilnych – polska bankowość szaleje!

Tymczasem, Ingka Investments, podmiot wchodzący w skład Ingka Group , właściciela i operatora sklepów Ikea, zainwestował 22,5 mln dolarów w izraelski fintech Jifiti. Co więcej, stał się jego mniejszościowym udziałowcem. Ruch ten ma z kolei bardziej otworzyć sieć sklepów na… płatności odroczone! A co ważniejsze – zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i sklepach online.

Czytaj też: Ponad pół miliona terminali – tyle obsługuje już eService!

ikea

Ikea pozwala kupować teraz, płacić później

W międzyczasie warto także wspomnieć, że z komunikatu opublikowanego przez serwis Yahoo wynika, że Ingka Group oraz Jifiti współpracują od 2019 roku na kilku europejskich rynkach, na przykład Hiszpania, Francja, Portugalia i Belgia. Klienci z tych krajów mogą już korzystać z płatności odroczonych kupując meble lub inne wyposażenie domu w Ikei.

Dodatkowo, należy zaznaczyć, że Jifiti powstał niespełna 10 lat temu. Początkowe oferował zdecydowanie odmienne usługi – dziś jednak skupia się oczywiście na płatnościach odroczonych. Fintech działa w modelu white label, co oznacza, że klientom sklepów marka jest nieznana, ponieważ działa w tle procesu zakupowego.

Czytaj też: Skan twarzy i odcisk palca jako potwierdzenie tożsamości w mBank


View Comments
There are currently no comments.