Systemy płatności
Posted By Admin

Odroczone płatności w Amazon!


Raty, raty i jeszcze raz płatności odroczone – tak wygląda teraz oferta Amazon. Firma podjęła właśnie współpracę z Affirm, żeby zaoferować klientom z USA opcję buy now, pay later.

Co prawda, opcja ta jest, jak na razie, w fazie testów. Dostęp do niej mają tylko niektórzy amerykańscy klienci. W ciągu następnych kilku miesięcy płatność odroczona zamierza udostępnić się szerszej grupie konsumentów.

Czytaj też: Ponad pół miliona terminali – tyle obsługuje już eService!

Amazon odroczone płatności

Amazon odroczone płatności

Z kolei kwota 50 USD lub wyższa ma dać się rozłożyć na miesięczne raty. Za usługę w międzyczasie nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Współpracując z Amazonem, możemy zaoferować transparentność, przewidywalność i dostępność od Affirm dla milionów ludzi, którzy kupują przez Amazon w USA – mówi Eric Morse, SVP, sales, Affirm.

Co ciekawe, współpraca Amazon z Affirm w celu płatności odroczonych zaowocowała wzrostem akcji tej drugiej firmy. Z niecałych 70 USD w piątek do… 97 USD w poniedziałek! Affirm to już trzeci z kolei fintech, który cieszy się mianem największego, jeśli chodzi o płatności odroczone – zaraz po Klarnie i Afterpay. 

Co ciekawe, BNPL coraz bardziej zyskuje na popularności. Klarna ma już… 20 mln klientów w USA!

Czytaj też: Zakupów w internecie nie robi tylko 3% internautów – raport VISA


View Comments
There are currently no comments.