Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

ZIP przejmuje kolejny fintech!


ZIP, jeden z najgorętszych fintechów i dostawców usług Buy Now, Pay Later na świecie, przejmuje teraz fintech Payflex. Mowa o głównym graczu odroczonych płatności w RPA.

Co ciekawe, jak mogliście się spodziewać – kwoty transakcji nie znamy. To jednak kolejna ważna akwizycja ZIP – w maju tego roku ogłoszono już przecież przejęcie fintechu Twisto za blisko 100 mln EURO. Z kolei sam Twisto to jeden z liderów rynku BNPL w Polsce, z którego już skorzystało ponad 1 mln klientów w Polsce.

Czytaj też: Licencja bankowa Australii: Revolut idzie po więcej!

ZIP

ZIP przejmuje Payflex

Tymczasem, ZIP to fintech notowany na australijskiej giełdzie. Oferuje w międzyczasie rozwiązania z zakresu BNPL właśnie. Co ważne  – to jeden z największych takich podmiotów na świecie. Ustępuje jedynie Klarnie, Affirm czy Afterpay i PayPalowi. Z kolei firma jest wyceniana na około 3 mld USD. Obecnie jednym z głównych celów ZIP jest… ekspansja na kolejne rynki!

W międzyczasie, po inwestycjach na Bliskim Wschodzie  i w Europie przyszedł czas na… Afrykę! ZIP przejmuje fintech Payflex, czyli największego dostawcę odroczonych płatności w Republice Południowej Afryki. Obecnie usługi Payflex są dostępne i tysiąca sprzedawców. Dodatkowo, z rozwiązań firmy skorzystało już ponad 135 tysięcy klientów. To, jak  się okazuje, spory wzrost w porównaniu do 25 tysięcy użytkowników rok wcześniej.

Z kolei w maju tego roku ZIP informował już o przejęciu 100% udziałów w fintechu Twisto, z którego usług skorzystało ponad milion Polaków. Zakończenie akwizycji planowane jest na IV kwartał 2021. 

Czytaj też: Nicolaus Bank – pierwszy bank działający w chmurze!


View Comments
There are currently no comments.