Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Przelew tradycyjny najpopularniejszą metodą płatności małych i średnich przedsiębiorstw


Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Fiserv Polska wynika, że terminal płatniczy posiada blisko 44% przedsiębiorstw z sektora MŚP. Okazuje się, że przelew tradycyjny stał się najpopularniejszą metodą rozliczania się małych i średnich firm z klientami. Sondaż przeprowadzony na reprezentatywnej grupie przedsiębiorstw wskazuje, że aż 90% ankietowanych firm umożliwia klientom przekazanie należności za jego pomocą.

Czytaj też: Fintech Worldpay sprzedany

Drugim z kolei najpopularniejszym sposobem przyjmowania płatności wśród MŚP jest wykorzystanie do tego terminala płatniczego. Urządzenie, co ciekawe, znajduje się na wyposażeniu 44% badanych podmiotów gospodarczych. Na trzecim miejscu z kolei znalazła się bramka płatnicza do transakcji online, a na końcu – mobilna aplikacja płatnicza.

Wybór sposobu akceptowania płatności bezgotówkowych w dużej mierze powinien zależeć od rodzaju prowadzonej działalności. W przypadku bezpośredniego kontaktu z klientem warto rozważyć wdrożenie terminala płatniczego, który jest najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. Dodatkowo pozwala przedsiębiorcom w prosty sposób udostępnić swoim klientom dodatkowe usługi w ramach posiadania urządzenia i czerpać z tego kolejne benefity.

– mówi Krzysztof Polończyk, prezes Fiserv Polska.

Czytaj też: VeloBank najbardziej przyjaznym bankiem

Przelew tradycyjny najpopularniejszą metodą płatności małych i średnich przedsiębiorstw

Równocześnie, według raportu Płatności bezgotówkowe w polskich MŚP, ponad połowa przedsiębiorców z sektora handlowo-usługowego, którzy są właścicielami terminala płatniczego, zintegrowała go z kasą fiskalną lub systemem kasowym.

Czytaj też: PKO Junior z nową odsłoną – będzie BLIK

To pozytywna informacja, ponieważ połączenie to niesie ze sobą liczne korzyści. Przede wszystkim pozwala na zautomatyzowanie oraz uproszczenie procesów biznesowych, a także wiąże się ze sprawniejszą obsługą klienta. To z kolei sprawia, że kolejki są mniejsze, a doświadczenia konsumentów lepsze. Należy też pamiętać, że integracja jest obowiązkiem ustawowym, który należy zrealizować do końca 2024 roku.

– mówi szef Fiserv Polska.

Czytaj też: Kara dla Ant Group – fintech zapłaci prawie miliard dolarów

Dodatkowo, Fiserv Polska podkreśla, że terminale płatnicze to dziś urządzenia wielofunkcyjne. Poza ich podstawową rolą, a więc przyjmowaniem płatności, oferują dodatkowe funkcje. Na przykład cashback czy możliwość płatności w różnych walutach i wpłata gotówki na kartę.

Czytaj też: Revolut oszukany – fintech stracił ponad 20 mld dolarów


View Comments
There are currently no comments.