Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Polska Bezgotówkowa puszcza w eter portal GotowiBezgotowkowi.pl


Mowa oczywiście o portalu edukacyjnym.  GotowiBezgotowkowi.pl wchodzą na salony! Portal stanowić ma kompendium wiedzy na temat płatności bezgotówkowych, finansów cyfrowych i ogólnego bezpieczeństwa w sieci.

Badanie zrealizowano w maju tego roku. W efekcie tegoż, okazało się, że w Polsce prawie ⅓ konsumentów nie korzysta z płatności bezgotówkowych. Wynika to głównie z braku wiedzy o korzyściach płynących z nowoczesnych narzędzi płatniczych.

Czytaj też: Proces kredytowy coraz łatwiejszy w Pekao – otwarta bankowość pomoże

 GotowiBezgotowkowi.pl

GotowiBezgotowkowi.pl odpowie na pytania o finansach cyfrowych!

Badanie wyraźnie pokazało, że istnieje potrzeba edukacji konsumentów w zakresie rozwiązań bezgotówkowych, a także konieczność obalenia mitów z nimi związanych. Właśnie dlatego Fundacja Polska Bezgotówkowa uruchomiła portal edukacyjny GotowiBezgotówkowi.pl. Jego nadrzędnym celem jest promowanie wśród polskich konsumentów wiedzy i umiejętności związanych z szeroko pojętą sferę finansów.

– dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Tymczasem, w komunikacie czytamy, że GotowiBezgotowkowi.pl to pierwsza w kraju internetowa odsłona centrum edukacji finansowej dla klientów w każdym wieku! 

 GotowiBezgotowkowi.pl

Co ciekawe, na portalu znajdziemy przede wszystkim artykuły poradnikowe, wskazówki ekspertów, czy materiały i narzędzia dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli. Ci chcą często włączyć temat finansów w program nauczania.

Celem działań prowadzonych przez Fundację jest stopniowa eliminacja wykluczenia finansowego i cyfrowego, które nadal występują w polskim społeczeństwie. Odnieśliśmy spektakularny sukces w dotarciu do przedsiębiorców, których w Programie Polska Bezgotówkowa jest już ponad 280tys., i u których funkcjonuje 400 tys. terminali płatniczych. Teraz przyszedł czas, aby wesprzeć również konsumentów, tak aby mieli dostęp do rzetelnej wiedzy i mogli świadomie zdecydować, z której metody płatności chcą w danym momencie skorzystać. W ten sposób chcemy zadbać o równouprawnienie wszystkich metod płatności.

– dodaje dr Paweł Widawski, wiceprezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Czytaj też: Polska karta płatnicza to za mało… Polacy mają inne pomysły!


View Comments
There are currently no comments.