Płatności online
Posted By Admin

Organizacje płatnicze ostrzegą przed subskrypcjami! Nowy pomysł KE


Komisja Europejska ma nowy pomysł – niech organizacje płatnicze ostrzegają przed subskrypcjami. Wszystko po to, by użytkownicy kart byli lepiej chronieni przed zapisaniem się na niechcianą usługę abonamentową.

Komisja Europejska ma plan dla organizacji płatniczych…

Komisja Europejska zwróciła się do organizacji płatniczych – American Express, Mastercard i Visa, z wnioskiem o wprowadzenie zmian dotyczących zasad korzystania z kart w internecie. Chodzi o nowe ostrzeżenia, by klientom żyło się lepiej… Jak konkretnie? Zobaczcie!

Czytaj też: Proces kredytowy coraz łatwiejszy w Pekao – otwarta bankowość pomoże

organizacje płatnicze

Strzeżcie się – organizacje płatnicze wołają: UWAGA NA SUBSKRYPCJE

Rosnąca popularność subskrypcji to jeden z trendów płatności internetowych, który idzie na przód. Jednak takie płatności mają też szereg wad – gdy jest ich dużo, łatwo stracić nad nimi kontrolę. Ale to przecież jak nad wszystkim, czyż nie?

Jednak wykorzystują to w międzyczasie przede wszystkim nieuczciwi sprzedawcy.

Ci z kolei, przy okazji płatności za drobne przedmioty, uruchamiają subskrypcję. Z takimi wydarzeniami chce walczyć właśnie Komisja Europejska angażując do tego właśnie organizacje płatnicze.

Zdaniem urzędników – firmy pokroju Mastercard i Visa nie są odpowiedzialne za te sytuacje. Powinny jednak przed nimi ostrzegać.

Na czym stanie? To się dopiero okaże, ale… pomysł jest całkiem realny. A przecież – czego się nie robi, by ochronić klienta?

Czytaj też: Polska karta płatnicza to za mało… Polacy mają inne pomysły!


View Comments
There are currently no comments.