Systemy płatności
Posted By Admin

PKO BP pobije własny rekord?


Zysk netto grupy PKO BP w I kwartale 2021 roku powrócił do poziomu sprzed pandemii. W efekcie, ten wyniósł 1,2 mld PLN i był 2,3x wyższy niż przed rokiem! 

Co więcej, grupa zwiększyła także skalę działania i jej aktywa wzrosły o aż 5,4% i wyniosły 384 mld PLN. Z kanałów zdalnych banku korzysta już ponad 70% klientów. Z kolei liczba aktywnych aplikacji IKO to rekordowe 5,5 mln.

Pandemia COVID-19 w coraz mniejszym stopniu wpływa na kondycję polskich firm, a zarazem i na wyniki PKO Banku Polskiego. Zysk spółki w I kwartale 2021 r. wyniósł 1,2 mld zł i osiągnął poziom zbliżony do najwyższego w całej swojej ponad 100-letniej historii. W ciągu ostatnich blisko 12 lat wspólnie z setkami menedżerów i tysiącami pracowników przeprowadziliśmy bank z ery papierowej do cyfrowej i zbudowaliśmy nowoczesną organizację. Aktywa spółki wzrosły w tym czasie ze 156 mld zł na koniec 2009 r. do 384 mld zł obecnie. Zostawiam ją w bardzo dobrej kondycji finansowej i gotową na kolejne wyzwania biznesowe.

– Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Czytaj też: Square rozpycha się w usługach finansowych

pko bp

Rekord to nie wszystko… PKO BP sztucznie inteligentny

Tymczasem, jednym z ważnych elementów technologicznych – PKO BP działa w kwestii sztucznej inteligencji. Ta z kolei ma pomóc w robotyzacji i dać się wykorzystać szerszej codziennej działalności.

A ponieważ pandemia przyspieszyła przechodzenie klientów do kanałów mobilnych i zdalnych – tak z usług banku korzysta już 75% klientów. W międzyczasie, na popularności zyskuje aplikacja mobilna IKO, którą aktywowano już ponad 5,5 mln razy.

Tymczasem, korzystanie z usług banku bez wychodzenia z domu wspierają konsekwentnie rozwijane usługi dodatkowe, na przykład platforma Automarket. W efekcie, klienci mogą kupić sprawdzone technicznie i objęte gwarancją samochody. 

Dodatkowo, PKO Bank Polski w coraz mocniej korzysta z rozwiązań chmurowych. W 2020 r. bank przeniósł do chmury… aż 12 tys. terminali, na których pracują bankowi doradcy. Co więcej  – udostępnił 13 tysiącom pracowników chmurowe narzędzie MS Teams.

Czytaj też: DNB ucieka z Polski – czy jego klienci nie muszą spłacać kredytów?


View Comments
There are currently no comments.