Aktualności
Posted By Admin

Pierwsze transakcje kryptowalut w Visa


Visa już oficjalnie została pierwszą siecią płatniczą przetwarzającą transakcje w USD Coin, stablecoinie opierającym kurs na dolarze amerykańskim. Pierwsze transakcje kryptowalut w Visa już za nami! W tym celu wykorzystano sieć blockchain Ethereum.

O planach Visy na ten temat pisaliśmy już tutaj: Visa umożliwi płatności kryptowalutami!

Transakcje kryptowalut w USD Coin w Visa!

transakcje kryptowalut visa

W efekcie uruchomionego programu pilotażowego Crypto.com może rozliczać część swoich zobowiązań w zakresie programu kartowego crypto.com Visa za pośrednictwem USD Coin. Stało się to wszystko możliwe w efekcie współpracy z Anchorage, pierwszym zarejestrowanym bankiem aktywów cyfrowych. Co więcej, jeszcze w tym roku Visa zamierza zaoferować możliwość rozliczeń w USDC kolejnym partnerom.

Czytaj też: W 2021 roku będą nowe rozwiązania płatnicze!

USD Coin – stablecoin, czyli kryptowaluta oparta na kursie dolara amerykańskiego. Każdy z nich zabezpiecza się dolarem przechowywanym na koncie. Takie powiązanie z USD ma zapewnić stabilną cenę kryptowaluty. Co więcej, za powstanie tego rodzaju środka płatniczego odpowiada przede wszystkim fintech Coinbase.

Z kolei Visa już od wielu miesięcy rozwija projekty z zakresu kryptowalut i CBDC. Zajęła się już na przykład udostępnieniem Crypto API i nawiązaniem partnerstwa z First Boulevard.

Czytaj też: Zysk netto bankowości zmalał o… połowę!


View Comments
There are currently no comments.