Płatności online
Posted By Admin

W 2021 roku będą nowe rozwiązania płatnicze!


Na ten moment wielu zadaje sobie jedno, ważne pytanie: co przyniesie 2021. Czy nowe rozwiązania płatnicze są możliwe? Czy są prawdopodobne na tyle, by ten nowy rok był przełomowy równie jak ubiegły?

Epidemia COVID i związane z nią wszelkie obostrzenia sprawiły, że handel nieco się zmienił. Przyspieszyła cyfryzacja, zwróciliśmy uwagę na potrzebę rozwoju nowych rozwiązań płatniczych w świecie finansowym.

Jednak ograniczenia wynikające z zamkniętej gospodarki przełożyły się przede wszystkim na wzrost znaczenia na rynku zakupów online. Co ciekawe, według danych Visy – we wrześniu 2020 liczba transakcji internetowych z wykorzystaniem kart Visa wzrosła o 25% w porównaniu do 2019. Ta gwałtowna zmiana spowodowała, że miliony mikroprzedsiębiorców musiało rozważyć nieco inny model prowadzenia biznesu. Online właśnie.

rozwiązania płatnicze

Nowe rozwiązania płatnicze po raz pierwszy – zakupy na okrągło

Tymczasem, według danych rynku płatniczego 15% posiadaczy kart przed pandemią nie kupowała zupełnie produktów online. W międzyczasie, w okresie marzec-wrzesień 2020 dopiero pierwszy raz podjęli się takiej aktywności. 

Dodatkowo, pandemia spowodowała nie tylko otwarcie się na nowe rozwiązania płatnicze samych przedsiębiorców. To także my, klienci, lepiej zapatrujemy się na nowości. Oczekujemy na przykład utrzymania bezpiecznego dystansu.

W efekcie w 2021 roku będziemy prawdopodobnie świadkami dalszego wzrostu popularności zintegrowanych rozwiązań płatniczych handlu elektronicznego. Mowa na przykład o sposobach płatności, alternatywach technologicznych i samej strategii sprzedaży wielokanałowej. 

Teraz obecność w internecie, dla małych firm okazuje się oknem na świat. Przede wszystkim dlatego, że dostępni są tutaj 24 godziny na dobę. I to siedem dni w tygodniu. Dodatkowo dochodzi do tego także szersza rozpoznawalność czy dotarcie do nowych klientów.

Nowe rozwiązania płatnicze, czyli cyfrowy pieniądz w cyfrowym portfelu

W międzyczasie, na znaczeniu ma zyskać także cyfrowa waluta. Trendy zmierzają do nowej generacji rozwiązań płatniczych, które w 2021 roku mają szansę zdobyć rynek. 

Na ten moment cyfrowa waluta najbardziej interesuje przede wszystkim Visę. Dlatego też angażujemy się w pracę organizacji międzynarodowych, takich jak na przykład Międzynarodowe Forum Ekonomiczne. Wszystko po to, by nadawać kształt dialogowi i pomóc zrozumieć wynalazek.

Czytaj też: Visa umożliwi płatności kryptowalutami!

rozwiązania płatnicze

Fintech też zmieni rynek

Dodatkowo, także fintech stanie na wysokości zadania. Firmy bardziej niż jakiekolwiek inne znają się na rzeczy i wiedzą, że kreatywność i innowacja to podstawa. 

Coraz powszechniejszym wynalazkiem staje się metoda kup teraz, zapłać później

Obok nich są także płatności typu push, które jako nowe rozwiązania płatnicze realizowane są w czasie rzeczywistym. Na przykład platforma Visa Direct to odpowiedź przede wszystkim na oczekiwania firm i konsumentów. Tak właśnie finanse mają stać się nieco bardziej zintegrowane. To z kolei umożliwi odpowiedni wybór oprogramowania ułatwiającego zarządzanie płatnościami dla biznesu.

Co ciekawe, rozwiązania płatnicze mają szansę odpowiadać częściej nie tylko na same potrzeby klientów, ale i problemy społeczne. Mowa na przykład o neobankach, które będą coraz częściej bawić się w rozwiązania bankowości cyfrowych. Te kierowane będą do określonych grup społecznych, które dotąd miały jednak ograniczony dostęp do takich usług, na przykład dzieci czy seniorzy.

Źródło: VISA

View Comments
There are currently no comments.