Aktualności
Posted By Admin

Aktywni klienci mobilni w ilości 3,2 mln – to nowy cel Pekao


Zarząd Banku Pekao przyjął nowy cel! On i Rada Nadzorcza już przyjęli i zatwierdzili nową strategię Odpowiedzialny Bank. Nowoczesne bankowanie. Ta ma się skupić przede wszystkim na celu – aktywni klienci mobilni w Pekao mają osiągnąć pułap 3,2 mln sztuk do 2024 roku. 

Pekao zamierza mocno postawić przede wszystkim na młodych klientów. W międzyczasie także rozwijać obecność na rynku e-commerce.

Strategia z kolei oparta jest na czterech filarach: Klient, Wzrost, Efektywność i Odpowiedzialność.

Co ciekawe, Pekao i aktywni klienci mobilni to nie wszystko, ponieważ bank zamierza dodatkowo wejść także w sektor płatności odroczonych. Wszystko, by umocnić własną pozycję na rynku e-commerce.

Aktywni klienci mobilni - Pekao stawia na młodych

Aktywni klienci mobilni – Pekao stawia na młodych

Cyfryzacja jest jednym z priorytetów, ponieważ w kanałach zdalnych jest coraz więcej naszych klientów, a pandemia tylko przyspieszyła ten proces. Musimy wyprzedzać ich oczekiwania i oferować nowoczesne rozwiązania. Konsekwencją transformacji będzie dalsza poprawa efektywności. Naszym celem jest odbudowa rentowności mierzona ROE powyżej kosztu kapitału. Wraz z przedstawieniem nowej strategii rozpoczynamy kolejny etap wzrostu. Mamy wszystkie narzędzia i doskonały zespół, aby nasze ambicje zrealizować.

Leszek Skiba, Prezes Zarządu Banku Pekao.

W międzyczasie warto zaznaczyć, że podejście proklienckie stanowić ma jeden z filarów strategii. Co więcej, Pekao będzie dążył do umożliwienia klientom detalicznym realizacji niemal każdej kwestii online. 

W efekcie, wskaźnik digitalizacji wynoszący blisko 100% to jedna z kluczowych aspiracji strategicznych. W celach strategicznych banku do 2024 r. znalazło się dodatkowo także podniesienie wskaźnika rentowności kapitału własnego (ROE) do poziomu ~10 proc. Ale także na przykład poprawa wskaźnika efektywności C/I do poziomu 42 proc. oraz osiągnięcie liczby 3,2 mln aktywnych klientów mobilnych.

Czytaj też: Aplikacja bankowa Millennium integruje się z Huawei Mobile Services


View Comments
There are currently no comments.