Aktualności
Posted By Admin

Darmowa licencja bankowa na Whizzapi


Darmowa licencja bankowa Whizzapi już dostępna jest dla każdego banku! Wszystko z kolei w formule on premise lub modelu as a service.

Savangard oferuje bankom darmowy dostęp do przygotowanego przez siebie agregatora API. Każdy bank może w efekcie skorzystać już z darmowej licencji na oprogramowanie. Jak deklaruje sama firma, za decyzją stoi przede wszystkim chęć popularyzacji otwartej bankowości nad Wisłą. 

Sam Savangard to z kolei polska, rodzima spółka informatyczna. Ta dodatkowo dysponuje licencją na świadczenie usług dostępu do rachunku AIS oraz inicjację płatności wydaną przez Bank Litwy. 

Czytaj też: Poczta Polska mówi jasno: transakcje BLIK królem

Darmowa licencja bankowa Whizzapi – co mi da?

Co ciekawe, Whizzapi działa także jako zewnętrzny dostawca – third party provider. W efekcie zapewnia dostęp do otwartej bankowości własnym klientom. Przygotował w międzyczasie agregator bankowych API umożliwiający szybką integrację z bankami przy użyciu jednego tylko interfejsu.

darmowa licencja bankowa whizzapi

Tymczasem, całe to ułatwienie bankom łączenia się z innymi podmiotami może wpłynąć przede wszystkim na podniesienie zainteresowanie podobnymi rozwiązaniami. Co ciekawe, z tego typu rozwiązań mogą korzystać firmy ubezpieczeniowe czy na przykład energetyczne, pożyczkowe i windykacyjne.

Czytaj też: ZEN wprowadził rachunki z polskimi numerami IBAN!


View Comments
There are currently no comments.