BLIK
Posted By Admin

Poczta Polska mówi jasno: transakcje BLIK królem


W styczniu 2021 transakcje BLIK na Poczcie wzrosły o 114%! Mowa oczywiście do stosunku rok do roku. W lutym z kolei Poczta odnotowała wzrost zaledwie 12%. Jeśli znów spojrzymy na cały 2020 – dynamika wzrostu wyniosła 120% względem 2019.

W 2020 roku klienci Poczty Polskiej transakcje BLIK wyniosły największy odsetek wszystkich płatności bezgotówkowych. Tych drugich z kolei było blisko 25 mln. Stąd właśnie ten wzrost o 120%.

Czytaj też: Billon rozpoczyna współpracę z WISeKey

transakcje blik

Transakcje BLIK szaleją

W styczniu i lutym tego roku trend utrzymuje się jako wzrostowy. Poczta Polska w międzyczasie zachęca także do tego, by korzystać z płatności bezgotówkowych. Przede wszystkim oczywiście w kwestii bezpieczeństwa. 

Wszystkie placówki pocztowe wyposażone są już przecież w terminale płatnicze. 

Klienci mają możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych za nasze usługi. Poczta oferuje ponadto szereg rozwiązań ułatwiających realizację transakcji, m.in.: płatności w walucie karty – DCC (Dynamic Currency Conversion), wypłaty gotówki z bankowej karty płatniczej za pomocą terminala płatniczego POS, cash-back – usługę bankową, która umożliwia wypłatę gotówki, kody Paysafecard – sprzedaż tzw. kodów elektronicznych. Kody Paysafecard to unikatowe kombinacje znaków elektronicznych, które klienci otrzymują w formie wydruku z terminala POS. Umożliwiają dokonywanie płatności w serwisach internetowych, m.in. za usługi lub dostawy.

Czytaj też: Aplikacja bankowa Millennium integruje się z Huawei Mobile Services


View Comments
There are currently no comments.