Aktualności
Posted By Admin

N26 skupia się na rynku europejskim


Dwa lata wstecz firma zrezygnowała z działalności w Ameryce. Teraz z kolei zakończyła testy w Brazylii, co jasno dowodzi, że N26 skupia się na rynku europejskim. Fintech poinformował jasno o zakończeniu działalności w Brazylii, a teraz zamierza skupić uwagę właśnie na Europie.

Czytaj też: Natychmiastowa wpłata na kartę – współpraca PayU i Mastercard

Co ciekawe, jasno i oficjalnie N26 ogłosił wycofanie się z rynku amerykańskiego. Już dwa lata temu firma tłumaczyła swój ruch chęcią skupienia się na rozwoju biznesu w Europie. Trudno więc stwierdzić, dlaczego na decyzję o zakończeniu eksperymentu w Ameryce Południowej trzeba było czekać tyle czasu. Równocześnie warto też przypomnieć, że jeszcze na początku 2020 roku firma informowała o wyjściu z Wielkiej Brytanii. To z kolei miało być następstwem brexitu.

Czytaj też: Platforma X finansowym kombajnem już w przyszłym roku

N26 skupia się na rynku europejskim

N26 skupia się na rynku europejskim

Tymczasem, warto dodać, że N26 to fintech wywodzący się z Niemiec, który działa obecnie na ponad 20 rynkach europejskich. W tym właśnie w Polsce. Firma podaje dodatkowo, że obsługuje już 8 mln klientów. Powstały przed dekadą podmiot przedstawia swoje usługi jako proste bankowanie mobilne z kilkoma rodzajami kont, ale też na przykład urządzeniami czy kryptowalutami.

Czytaj też: Pożyczka konsolidacyjna od Raiffeisen Digital Bank

Warto też zaznaczyć, że N26 nie jest jedynym europejskim fintechem, który zderzył się z problemami poza Starym Kontynentem. Dwa lata temu okazało się przecież, że licencji bankowej w USA nie dostanie Monzo, a na podobny szklany sufit wówczas trafił też Revolut. Ten ostatni jednak ma kłopot z uzyskaniem licencji bankowej nawet na rynku rodzimym.

Czytaj też: BLIK w spółdzielczym – klienci KBS otrzymują już nową możliwość


View Comments
There are currently no comments.