Aktualności
Posted By Admin

Platforma X finansowym kombajnem już w przyszłym roku


Plany wobec platformy X zakładają przekształcenie jej w aplikację z mocno rozwiniętymi funkcjami finansowymi! Podczas niedawnej rozmowy z pracownikami serwisu X – dawniej Twitter – właściciel, Elon Musk, zapowiedział przekształcenie medium w platformę finansową do końca 2024 roku. Sam miliarder z kolei mówił o rozczarowaniu, gdyby nie udało się tego zrealizować w ciągu kilku najbliższych kwartałów, o czym donosi serwis The Verge, który zdobył zapis rozmowy.

Czytaj też: Balcia App – apka do ubezpieczeń

X finansowym kombajnem już w przyszłym roku

X finansowym kombajnem już w przyszłym roku

Serwis X umożliwia już przesyłanie napiwków autorom, ale Musk w swoich wizjach sięga nieco głębiej. Platforma ma zastąpić konta bankowe swoich użytkowników. Ci z kolei mają być zaskoczeni jej możliwościami. To jednak nie powinno dziwić, ponieważ już wcześniej było wiadomo, że Musk chce dodać do Twittera rachunki wraz z kartami, ale też na przykład usługi pożyczkowe, handel kryptowalutami czy akcjami.

Czytaj też: Fintech Klarna ma problemy ze związkami zawodowymi

Co ciekawe, w wizji Muska X ma stać się superaplikacją podobną do WeChat. To produkt chińskiej korporacji Tencent, łączący w sobie serwis społecznościowy, platformę z filmami czy muzyką, a także… Komunikator, sklep i cyfrowy portfel. Plany są mocno ambitne, bo na zachodzie jeszcze nie udało się stworzyć takiego projektu.

Czytaj też: Oferta inwestycyjna Revoluta – akcje Adidasa i Zalando już w aplikacji

Równocześnie trzeba przypomnieć, że dla samego Muska projekt jest powrotem do korzeni. Amerykanin dwie dekady temu stworzył już przecież cyfrowy bank X.com. Ten finalnie stał się jednak częścią korporacji PayPal. 

Czytaj też: Toyota Bank zwiększa limit wyższego oprocentowania na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym


View Comments
There are currently no comments.