Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Lokaty w Pekao to już przeszłość?


Lokaty w Pekao odchodzą do lamusa? Podobną decyzję podjął także PKO BP. Jak teraz żyć w  kwestiach oszczędności bankowych?

Pekao poinformował właśnie o wycofaniu się z usługi pt. lokaty dla klientów detalicznych. Pozostały wyłącznie produkty na 3 i 6 miesięcy, które można zakładać na przykład w aplikacji PeoPay czy bankowości internetowej.

Oprocentowanie jest jednak… wyłącznie symboliczne. Wynosi bowiem zaledwie 0,01% w skali roku. Pekao w międzyczasie daje nam do zrozumienia, że klienci mogą otwierać lokaty o warunkach negocjowanych indywidualnie. Oczywiście w ramach ofert specjalnych. Tutaj z kolei należy udać się do punktu stacjonarnego.

Czytaj też: Banknot 1000 PLN już niebawem?

Lokaty w Pekao są drugie w kolejce

Tymczasem, Pekao jest już drugim dużym bankiem krajowym, który zdecydował o cięciu oferty depozytowej. Początek stycznia był debiutem PKO BP w tym temacie. Jedo klienci mogą założyć na ten moment wyłącznie lokatę kwartalną. Co ciekawe, ta ma dokładnie takie samo oprocentowanie jak te w Pekao… 0,01%.

A ponieważ większość banków w Polsce na ten moment oferuje tak niskie oprocentowanie produktów oszczędnościowych – to posunięcie w zasadzie wcale nas nie dziwi… Ma to związek przede wszystkim z rekordowo niskimi stopami procentowymi w kraju. Depozytowa to od 0 do 0,5%.

Czytaj też: System PayPal idzie już do Chin


View Comments
There are currently no comments.