Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Bank Aion partnerem Form3


Polski menedżer uruchomił niespełna rok temu nową spółkę – Bank Aion powstał w Belgii. Teraz z kolei fintech Form3 poinformował o współpracy z cyfrowym bankiem właśnie. 

Współpraca zakłada wdrożenie przez Aion Bank rozwiązań płatniczych firmy pochodzącej z Londynu. 

Sam Form3 to biznes budowany już od 2016 roku. Tworzy platformę technologii płatniczych w oparciu przede wszystkim o natywne usługi chmurowe. Dodatkowo, oferuje rozwiązania zarówno bankowości starego typu, jak i challenger bankom.

bank aion

Co ciekawe, londyński fintech deklaruje jasno, że chce ułatwić partnerom dostęp do całkowicie innowacyjnych rozwiązań. W tym na przykład skalowalnych systemów monitorowania płatności, czy zarządzania nimi przez cały rok, w każdy dzień. W efekcie,  klienci pokroju Aion mogą skupić się wyłącznie na rozbudowie własnych narzędzi i innowacjach.

Z kolei Aion Bank wystartował pod koniec lutego 2020 roku. Działa w modelu subskrypcyjnym i w założeniu ma pomagać oszczędzać pieniądze.

Co więcej, instytucja z licencją bankową z Belgii wspierana jest finansowo przez fundusz private equity Warburg Pincus. Klienci w międzyczasie mogą liczyć na przykład na wysokie oprocentowanie rachunków, czy indywidualne porady finansowe. Zapłacą za nie zaledwie 19 euro.

Czytaj też: Polskie numery IBAN i Revolut nie idą już w parze…


View Comments
There are currently no comments.