Aktualności
Posted By Admin

Terminale płatnicze – rekordowo duża ilość!


Już w połowie zeszłego roku Ministerstwo Finansów chwaliło się wszem i wobec przekroczeniem w kraju miliona, które osiągnęły terminale płatnicze. 

Narodowy Bank Polski opublikował już statystyki dotyczące rynku kart płatniczych w Polsce w III kwartale 2020.

Znajdziemy tutaj przede wszystkim dane dotyczące właśnie liczby terminali działających w kraju. I, jak się okazuje, na koniec września minionego roku było ich już ponad 993 tysiące. A to z kolei oznacza, że próg podniósł się o ponad 18 tysięcy w porównaniu z czerwcem 2020 czy o… Blisko 125 tysięcy rokrocznie.

terminale

Terminale płatnicze dają radę

Tymczasem, z danych NBP wynika jasno, że chociaż terminale płatnicze mają już prawie milion sztuk, to dopiero IV kwartał przekroczył tę barierę. Co ciekawe, już w lipcu trąbiło się wszędzie o przekroczeniu miliona POSów właśnie.

Jak się okazuje, to mogła być prawda, jeśli wliczylibyśmy tutaj terminale obsługiwane przez firmy działające na paszporcie unijnym, na przykład SumUp. Jednak, wygląda na to, że Narodowy Bank Polski nie uwzględnił ich w swojej statystyce.

W międzyczasie, bank centralny podał także, że podobnie jak w poprzednich kwartałach, także w III 2020… wszystkie działające w kraju terminale płatnicze były przygotowane już do akceptacji płatności kartami zbliżeniowymi. Wówczas zaledwie kilkadziesiąt sztuk nie akceptowało bezdotykowych operacji mobilnych. 

Dodatkowo, w ponad 330 tysiącach można było skorzystać także z usługi pt. cashback – wypłaty gotówki przy płatności za zakupy.

Czytaj też: Bramka mBank już w dużym e-commercie!


View Comments
There are currently no comments.