Systemy płatności
Posted By Admin

System PayPal idzie już do Chin


System PayPal ma już 100% udziałów w firmie GoPay. Spółka, o której mowa rywalizuje już z osobistościami pokroju Alipay czy Tencent, a przecież jest od nich sporo mniejsza.

W efekcie pozyskania udziałów, system PayPal jest oficjalnie właścicielem chińskiego GoPay. Dotychczas firma posiadała zaledwie 70%, a teraz, dokupując brakujące 30% stała się pierwszą zagraniczną firmą, posiadającą pełną kontrolę nad platformą płatniczą Państwa Środka.

Czytaj też: Ambitny Alipay

system paypal

Jednak, jak to zwykło bywać – szczegóły transakcji nie są znane. Co więcej, nastąpiłą ona rok po tym, jak system PayPal zainwestował w GoPay i stał się pierwszą zagraniczną spółką z licencją na świadczenie procesowania płatności online w Chinach. 

Dodatkowo, w raporcie za 2019 amerykański operator zadeklarował jasno… najpierw chce skupić się na rozwiązaniach płatności transgranicznych dla chińskich sprzedawców. Później jednak posunął się do wykupienia wszystkich udziałów, więc… ambicje, zdaje się, sięgają nieco dalej!

Na ten moment, chociaż GoPay jest jednym z mniejszych operatorów transakcji na lokalnym rynku… Przejęcie umożliwia PayPalowi podjęcie walki z chińskimi liderami pokroju WeChatPay czy Ant Group. Perypetie tego ostatniego z kolei mogliście śledzić już jakiś czas temu na systemachpłatności.

Czytaj też: Czy Alibaba i Ant Group dadzą się znacjonalizować?


View Comments
There are currently no comments.