Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

UWAGA: mbannk.pl to oszustwo!


Komisja Nadzoru Finansowego jasno daje do zrozumienia: podając login i hasło do konta na stronie mbannk.pl można stracić kontrolę nad własnymi środkami…

Działający u boku Komisji Nadzoru Finansowego Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego ostrzega przed fałszywą witryną mBanku. Strona funkcjonuje już pod adresem hxxps://onliine-mbannk-pl.com.

Co ciekawe, ta przypomina oryginalny adres logowania do banku. W efekcie braku ostrożności można więc… dać się złowić.

Czytaj też: Ministerstwo Finansów mówi stanowcze i zdecydowane: UWAGA NA OSZUSTWA

mbannk.pl

CSIRT, co prawda, nie pisze w komunikacie, co wydarzy się podczas logowania na rachunek tą fałszywą stroną, jednak większość takiego rodzaju przekrętów kończy się… Kradzieżą pieniędzy. Fałszywa strona mbannk.pl jest całkiem sprawnie przygotowana, więc przestępcom należą się pełne brawa! 

Na ten moment strona nie jest już aktywna, natomiast ostrzeżenie pozostaje aktualne, bo, prawdopodobnie, fałszywka powróci. Być może – ze zdwojoną siłą.

Warto też w międzyczasie wspomnieć, że niedawno podszywano się pod Pekao. Więc, jak się okazuje, oszustwa bankowe teraz przeżywają poważny renesans.

Miejcie się na baczności nie tylko jeśli mowa o Pekao czy mBanku, ale i tych, których jeszcze to nie dotknęło. Albo, o których jeszcze nie wiemy – ING, Santander czy inne.

Czytaj też: Alior i Millennium: UWAGA NA AKTUALIZACJE APLIKACJI


View Comments
There are currently no comments.