Bez kategorii
Posted By Admin

KNF zakazuje działalności MIPowi – TNN Finance odchodzi z rynku


W przedświątecznym posiedzeniu Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego ta jednogłośnie zakazała działalności spółce TNN Finance z siedzibą w Sosnowcu. Firma jest, jak się okazuje, właścicielem serwisu wymiany walut kantoronline.pl.

Czytaj też: PolCard łączy siły z systemem POS Dotykacka

Co ciekawe, sam TNN Finance to mała instytucja płatnicza, która uzyskała wpis do rejestru na początku 2019 roku. Teraz firma trafiła pod lupę KNF. Ta zakazała działalności w charakterze MIPa, ponieważ miało dojść do rażącego naruszenia warunków prowadzenia działalności w charakterze małej instytucji płatniczej

Czytaj też: Limit wypłat gotówki będzie podniesiony – Visa i Mastercard składają wniosek

KNF zakazuje działalności MIPowi - TNN Finance odchodzi z rynku

KNF zakazuje działalności MIPowi – TNN Finance odchodzi z rynku

Komisja jednogłośnie zakazała spółce TNN Finance z siedzibą w Sosnowcu wykonywania działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze małej instytucji płatniczej, w związku z rażącym naruszeniem przez tę spółkę warunków do prowadzenia działalności w charakterze małej instytucji płatniczej, a także obowiązków związanych z prowadzeniem tej działalności, wynikających z przepisów ustawy o usługach płatniczych.

oficjalny komunikat Urzędu.

Czytaj też: Bramka płatnicza PayTel już na rynku

Równocześnie, warto zaznaczyć, że sam TNN Finance jest właścicielem serwisu wymiany walut kantoronline.pl. Z kolei wpis do rejestru MIP posiada z kolei od 2019 roku.

Licencja małej instytucji płatniczej umożliwia świadczenie usług płatniczych w ograniczonym zakresie. A więc wyłącznie na terytorium Polski. Co do zasady MIP-y podlegają zdecydowanie mniejszemu rygorowi niż krajowe instytucje płatnicze.

Czytaj też: Platforma Digital Finance od Komisji Europejskiej


View Comments
There are currently no comments.