Aktualności
Posted By Admin

Platforma Digital Finance od Komisji Europejskiej


Właśnie światło dzienne ujrzała platforma Digital Finance służąca do łączenia zainteresowanych stron z sektora finansów cyfrowych i organów administracji publicznej. Uruchomienie zostało zapowiedziane jeszcze w 2020 roku w strategii dla Unii w zakresie finansów cyfrowych właśnie.

Czytaj też: Zdalne zakładanie konta na selfie możliwe już w 13 bankach

Co ciekawe, całemu precedensowy towarzyszyła równocześnie wirtualna inauguracja. Wydarzenie otworzyła unijna komisarz Mairead McGuinness. Później z kolei odbyło się krótkie objaśnienie najważniejszych funkcji platformy i dyskusja panelowa na temat innowacji.

Platforma dostępna jest pod tym linkiem.

Platforma Digital Finance od Komisji Europejskiej

Platforma Digital Finance od Komisji Europejskiej 

Tymczasem, nowa platforma Digital Finance początkowo będzie składać się z dwóch głównych elementów. Jednym wersja Observatory, poświęcona przede wszystkim zbieraniu danych na temat wydarzeń i ekosystemu. Drugim z kolei – portal poświęcony Europejskiemu Forum Moderatorów Innowacji. Ta część serwisu to punkt dostępu do krajowych organów nadzoru, a także do funkcji związanych z testami transgranicznymi.

Później, najpewniej w 2023 roku, do unijnej platformy mają zostać dodane nowe funkcje w oparciu przede wszystkim o opinie użytkowników. Docelowo platforma ma stać się narzędziem docenianym i wykorzystywanym przez sektor fintech.

Czytaj też: Nest Bank zapowiada konto na selfie

Równocześnie,  w wydanym komunikacie wskazano, że nowo uruchomiona platforma pomoże przezwyciężyć fragmentację jednolitego rynku cyfrowych usług finansowych i wspierać jego rozwój. Sprzyja to więc na przykład innowacjom w finansach oraz przyniesie potencjał przedsiębiorstwom i obywatelom, którzy będą czerpać korzyści z dostępu do nowych produktów i usług.


View Comments
There are currently no comments.