Bez kategorii
Posted By Admin

Mastercard wprowadzi autorskie rozwiązanie płatności później


Mastercard bierze pod rękę płatności później, by konkurować na rynku z podobną usługą od BLIKa. Puls Biznesu donosi: najnowsza rozmowa z szefem Mastercarda na Europę Środkową przyniosła same nowości.

Czytaj też: Zuck Bucks – nowa waluta cyfrowa od firmy Meta

Przedstawiciel amerykańskiej organizacji zdradza w wywiadzie przede wszystkim plany firmy w stosunku właśnie do polskiego rynku. Wśród nich pojawiło się hasło płatności później w kontekście autorskiej metody. Testy usługi prowadzone mają być już na przykład w Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: PayPal wprowadza nową funkcję – Give at Checkout

Mastercard płatności później

Mastercard wprowadzi autorskie rozwiązanie płatności później

Co ciekawe, takie rozwiązanie umożliwia złożenie zamówienia w sklepie, zwykle internetowy i płatność za nie odroczyć do 30 dni. Metoda, ponieważ zyskuje na popularności wśród klientów, zyskuje równocześnie uznanie firm płatniczych i sklepów online.

Czytaj też: Zdalne zakładanie konta na selfie możliwe już w 13 bankach

W efekcie, w Polsce można znaleźć już kilkanaście różnych systemów płatności odroczonych. Do najpopularniejszego należą na przykład PayPo, Twisto czy Allegro Pay.

Tymczasem, swoje rozwiązanie w zakresie płatności później zaoferował także BLIK. Cała sytuacja jest o tyle ciekawa, że Mastercard jest udziałowcem BLIKa. To z kolei oznacza, że amerykańska organizacja może wkrótce mieć w Polsce bezpośrednio i pośrednio dwie usługi typu buy now, pay later.

Czytaj też: Limit wypłat gotówki będzie podniesiony – Visa i Mastercard składają wniosek


View Comments
There are currently no comments.