Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Fintech Robinhood szykuje się do IPO


Fintech Robinhood szykuje się właśnie do IPO, które ma nastąpić jeszcze w lipcu tego roku. Planuje pozyskać około 100 mln USD – to, co prawda, skromnie, jednak wciąż – dopiero początek!

Fintech to najpopularniejsza amerykańska aplikacja inwestycyjna na giełdzie. Teoretycznie aplikacja jest bezprowizyjna, jednak umożliwia inwestowanie ułamkowe, to znaczy – można kupić ułamek akcji danej spółki. Co ciekawe, można także inwestować tutaj w kryptowaluty. Podobne funkcje, na ten moment, oferuje Revolut.

Na obecną chwilę Robinhood ma ok. 18 mln użytkowników, którzy na swoich rachunkach zgromadzili ponad 80 mld USD

W ubiegłym roku przychody firmy wyniosły prawie 1 mld USD.

Czytaj też: Aplikacja Lotos Pay&Go z nowością – zapłać za paliwo kartą!

fintech Robinhood

Fintech Robinhood zyskuje na COVIDzie!

Tymczasem, fintech Robinhood mocno zyskał w efekcie pandemii, gdy inwestycje na giełdzie stały się powszechne. W ubiegłym roku przychody firmy wyniosły prawie 1 mld USD. W międzyczasie spółka zaliczyła jednak kilka wpadek – od problemów technicznych po regulacyjne.

Dodatkowo, całkiem głośno było także o jednym samobójstwie użytkownika, który myślał, że… stracił majątek dokonując błędnych inwestycji za pośrednictwem aplikacji właśnie.

Robinhood ma ok. 18 mln użytkowników, którzy na swoich rachunkach zgromadzili ponad 80 mld USD

Nie zmienia to faktu, że fintech Robinhood na ten moment wyceniany jest na blisko 12 mld USD. Co więcej, będzie notowany na Nasdaq pod tickerem HOOD.

Czytaj też: Otwarta bankowość – kto jest liderem? Na pewno nie my…


View Comments
There are currently no comments.